Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Łukasz Piszczek skomentował swój występ na mundialu

Prawy obrońca Borussii Dortmund miał być pewniakiem podczas mundialu w Rosji, ale okazał się jednym z najsłabszych zawodników. W rozmowie z portalem Sportowefakty.wp.pl tłumaczy, jakie błędy zostały popełnione. Dostało się sztabowi szkoleniowemu kadry...

- W życiu czasami trzeba podejmować ciężkie, ale racjonalne decyzje.
Po długich przemyśleniach ja taką podjąłem. Moja przygoda z reprezentacją dobiegła końca - napisał Łukasz Piszczek w specjalnym poście opublikowanym na swoim profilu na Facebooku.
W biało-czerwonych barwach rozegrał 65 spotkań. Wziął udział w Mistrzostwach Europy w 2008, 2012 i 2016 roku. Rozegrał także dwa mecze na mundialu w Rosji. Ale tam był jednym z najgorszych naszych zawodników.

- Zawiodło przygotowanie fizyczne. Nie miałem dynamiki, nie była na takim poziomie, jak normalnie. W inny sposób nie potrafię tego wytłumaczyć. Nie byłem w stanie dać z siebie nic więcej, naprawdę. Nie rozumiałem tego, ale nie byłem w stanie tego zmienić.
Nie jestem człowiekiem, który lubi się pastwić nad rzeczami, które się już wydarzyły, kiedy ktoś popełnił błąd i nie da się go już naprawić. W okresie przed mundialem można było pewne rzeczy zrobić inaczej, ale szliśmy tą samą drogą co przed mistrzostwami Europy przed dwoma laty. Wydaje mi się jednak, że wtedy zawodnicy przed ostatnimi zgrupowaniami byli jednak na innym poziomie przygotowania fizycznego, niż teraz. Tym razem robienie tego samego, co przed Euro, nie zdało egzaminu - powiedział Piszczek cytowany przez portal Sportowefakty.wp.pl.
***

Łukasz Piszczek zakończył reprezentacyjną karierę. Internauci i dziennikarze żegnają obrońcę

Łukasz Piszczek skomentował decyzję o zakończeniu kariery reprezentacyjnej. 'Nie jestem jak Ronaldo'

Więcej o:
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ
Komentarze (73)
Łukasz Piszczek skomentował swój występ na mundialu
Zaloguj się
 • smudzislaw

  Oceniono 11 razy 11

  Nic dziwnego. Na Euro też rewelacji z tym przygotowaniem nie było. Chociażby mecz ze Szwajcarią, gdzie od 60 minuty Polacy ledwo co biegali i desperacko się bronili do karnych.

 • facio60

  Oceniono 14 razy 10

  Fizycznej formy nie wypracowuje się w dwa tygodnie. Skoro byli wolni i bez agresji jak np. Rosjanie, że nie wspomnę o Chorwatach, to może znaczyć, że zostali zajechani przez sztab trenerski. To akurat w 2 tygodnie jest do osiągnięcia.

 • zbikowel

  Oceniono 15 razy 9

  Ja robol muszę mieć formę 200 dni w roku przez co najmniej 40 lat a tu Q ..rwa ni może trafić z formą nie pajmaju ja tego

 • rekin2008

  Oceniono 17 razy 9

  Elegancko, otwarcie. Klasa na boisku, klasa poza boiskiem

 • drvx

  Oceniono 9 razy 7

  Selekcjonerzy naszej reprezentacji zbyt czesto wchodzą w role trenerów. I czesto z tragicznymi skutkami. Smuda zniszczył fizycznie kadrę przed ME w Polsce, Nawałka powtórzył błedy Smudy przed MS w Rosji.

 • traszka777

  Oceniono 8 razy 6

  Pozwólcie, że napiszę coś z innej beczki… muszę o tym napisać. Dziś wybrałem się swoją Lagusią w miasto – a mieszkam w Lublinie. Moje auto to padaczka, ale to akurat nie jest istotne. Lagusia rozkraczyła się na środku ronda – znikła elektryka. Zanim zdążyłem zajrzeć pod maskę, zatrzymała się obok Fabia z rejestracją LPU (Puławy) i miły, młody kierowca pomógł mi zepchnąć auto ze skrzyżowania. Potem zadzwoniłem po syna, żeby przyjechał i zepchnął mnie w jakieś bezpieczne miejsce. Zanim syn przyjechał, zatrzymał się obok mnie kolejny człowiek – wiek około 30 lat, wygolony, w samych szortach, tatuaże na klacie i plecach, auto BMW 3, rejestracja WF. Zaoferował holowanie. Podziękowałem mówiąc, że wystarczy mnie zepchnąć z ronda, ale na rondzie to trochę problem. Więc on… zablokował ruch na rondzie i zepchnął mnie w bezpieczne miejsce! Zdążyłem machnąć mu ręką i już go nie było! Ale to nie koniec. Wturlałem się na parking Biedry i czekałem na syna. Przejeżdżający kierowca zatrzymał się obok mnie i powiedział, że widział, że auto mi padło i było pchane, ale na parkingu Biedry można parkować tylko godzinę bezpłatnie, więc radzi mi o tym pamiętać…. No i suspens – tyle dobrej woli od rodaków w tak krótkim czasie… Jestem tak podbudowany całą sytuacją, że nie wiem, co powiedzieć… Dzięki bezimienni przyjaciele.

 • qwiqqu

  Oceniono 9 razy 5

  Ma rację. Nasi byli zbyt wolni. Nawet najszybszy - Grosik - był wolniejszy od obrońców rywali. A bez skrzydeł tej reprezentacji nie miał kto pchać do przodu.

 • kolona

  Oceniono 15 razy 5

  Dziękujemy ci Łukaszu za wspaniałą grę, za całokształt. Będzie nam Ciebie brakowało.

 • slawczan

  Oceniono 6 razy 4

  Cieszem siem niezmiernie, że piłkarz Piszczek ma równie dobre samopoczucie jak piłkarz Lewandowski i ABSOLUTNIE NIE MA NIC SOBIE DO ZARZUCENIA. Całe szczenście, że to trener zawalił. Już nigdy nie wypiję napoju reklamowanego przez tego człoweka ani nie ubezpiecze auta we firmie którą on poleca czy też nie otworzę konta w nawałkowym banku. I zrobię to wszystko jedząc batonika od Ann. Zemsty dopełnię goląc sie dżiletem w gangu Visuli. I koniecznie kupię Opla bo tam mam ,,3 w 1" i to bez nawałanki

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX