Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Łukasz Piszczek zakończył reprezentacyjną karierę!

- W życiu czasami trzeba podejmować ciężkie, ale racjonalne decyzje.
Po długich przemyśleniach ja taką podjąłem. Moja przygoda z reprezentacją dobiegła końca - napisał Łukasz Piszczek w specjalnym poście opublikowanym na swoim profilu na Facebooku.

"Był to wyjątkowy czas. Będę go zawsze bardzo miło wspominał. Dziękuję przede wszystkim Kibicom za wsparcie, Trenerom: Leo Beenhakkerowi, Franciszkowi Smudzie, Waldemarowi Fornalikowi i Adamowi Nawałce dziękuję za zaufanie. Zawsze starałem się nauczyć od nich jak najwięcej, czerpać z ich doświadczenia i wiedzy.

Dziękuję wszystkim osobom związanym z każdym sztabem szkoleniowym i moim kolegom z boiska, z którymi wspólnie miałem zaszczyt reprezentować Polskę w tych 65 meczach z orłem na piersi" - czytamy w pożegnalnym poście Piszczka.

Piszczek myślał o zakończeniu przygody z kadrą po mistrzostwach świata w Rosji, jeszcze przed rozpoczęciem turnieju, nieudanego dla biało-czerwonych. O tym, że zawodnik cały czas zastanawia się nad swoją przyszłością informował także selekcjoner reprezentacji Polski, Jerzy Brzęczek, na swojej pierwszej konferencji prasowej. 

- Musimy zacząć szukać następców. Młodych graczy mamy mnóstwo, zmiany musimy wprowadzać jednak z głową, by zachować odpowiedni balans. Rozmawiałem z zawodnikami, na chwilę obecną wszyscy są gotowi, prawie nikt nie wspominał o zakończeniu kariery reprezentacyjnej. Jedynie Łukasz Piszczek może będzie potrzebował nieco więcej przerwy, bo on nieudane mistrzostwa przeżył bardzo. To osoba niezwykle ambitna - mówił Brzęczek kilka tygodni temu.

Piszczek w sobotę poinformował o swojej decyzji selekcjonera, a także prezesa PZPN Zbigniewa Bońka. W biało-czerwonych barwach rozegrał 65 spotkań. Wziął udział w Mistrzostwach Europy w 2008, 2012 i 2016 roku. Rozegrał także dwa mecze na mundialu w Rosji.

Więcej o:
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ
Komentarze (62)
Łukasz Piszczek zakończył reprezentacyjną karierę!
Zaloguj się
 • guavajuice

  Oceniono 15 razy 13

  Łukasz, Dziękujemy, powodzenia w dalszych planach na kariere i życie, Pozdrawiamy

 • remo29

  Oceniono 13 razy 11

  Dobry zawodnik, ale pesel robi swoje. Warto wiedzieć kiedy zejść ze sceny, szacunek za męską decyzję.

 • alexcomp

  Oceniono 9 razy 9

  Dziękuję za wszystkie 65 występów, i życzę szczęścia w dalszej części życia. Pozdrawiam.

 • f1909

  Oceniono 7 razy 7

  Dziękujemy za świetne występy dla Polski i życzymy dalszych sukcesów w karierze !

 • b.szrama

  Oceniono 9 razy 7

  Łukasz,dzięki serdeczne.

 • mcguirre

  Oceniono 7 razy 5

  Zawsze powyżej średniej w reprezentacji. Jeden z jej mocniejszych punktów. Niestety następców brak. Dziękujemy panie Łukaszu.

 • 1-wolne

  Oceniono 4 razy 4

  Piszczek to piłkarz po którym zawsze było wiadome czego można się spodziewać.Trudno go będzie zastąpić w reprezentacji. Powodzenia

 • qznia

  Oceniono 8 razy 4

  Bardzo dobry piłkarz. Sympatyczny.
  Zasługuje na jeszcze jeden - jednominutowy mecz - w białoczerwonych barwach i standing ovation całego stadionu.

 • ukos

  Oceniono 5 razy 3

  Niełatwo będzie go zastąpić. Normalnie to polski system "szkolenia" statystycznie wyłania jednego następcę na pięć lat (trochę lepiej z bramkarzami). To jest średnia wieloletnia, zdarzają się jednak fluktuacje, więc czasem przez pięć lat zdarza się taki następca co roku, a potem przez piętnaście lat nie ma żadnego. Z ostatniej pozytywnej fluktuacji skorzystał Nawałka. Jak się do takich pięciu i bramkarza dołoży jeszcze jakieś aktywa zagraniczne, jakiegoś Polańskiego czy Cionka, to są już tylko trzy luki w składzie i przy dobrym farcie można przejść jakieś eliminacje, a nawet jeszcze drugie. Normalnie jednak następców nie ma. Dlatego teraz zanosi się na kopa w zadek przed następnymi EURO i Mundialem. Najzabawniejsze, że winę za to zwalą na jakiegoś Bogu ducha winnego Brzęczka czy kogo tam znajdą.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX