Mistrzostwa świata 2018. Kamil Glik po badaniach w Monaco. PZPN szykuje się na przekazanie złych informacji

Wybitny specjalista w dziedzinie chirurgii ortopedycznej Pascal Boileau nie musi spotkać się z Kamilem Glikiem, ale może mu pomóc na odległość. Decyzja co do sposobu leczenia Polaka "ma zapaść w ciągu 24 godzin". Podejmie ją AS Monaco w porozumieniu z naszym obrońcą. Wszyscy zdają sobie sprawę, że nieuchronna jest operacja i ponad miesięczna absencja od gry. Takie informacje zapewne przekaże PZPN w czwartek po południu.

Trudność w konsultacji medycznej Glika przez 62-letniego specjalistę w dziedzinie chirurgii ortopedycznej jest dość prozaiczna. Boileau nie ma w szpitalu w Nicei. Ze swojego urlopu, który rozpoczął w poprzednim tygodniu, ma wrócić dopiero na początku następnego tygodnia. Badanie Glika jednak rzeczywiście ma być przeprowadzone w jego szpitalu, a wszystkim może zająć się zaufany asystent Boileau.

Sam profesor weźmie udział w konsultacjach dotyczących urazu Glika. Część dokumentacji medycznej i zdjęcia mogą zostać wysłane drogą internetową. Boileau jest już w kontakcie ze sztabem swych lekarzy w Nicei, co pozwoli mu zaproponować najlepsze rozwiązanie. Nadzieje na występ na MŚ w Rosji są jednak dla obrońcy złudne.

Jak usłyszeliśmy od osób związanych z naszym sztabem wszystko wskazuje na to, że dla Glika w tym momencie najlepsza będzie operacja. To wyniki dotychczasowych badań i logiki medycznej. Operację zaleca się wykonać jak najszybciej.

Polak w środę przechodził wewnętrzne klubowe badania w Monaco.

- Z powodu tego urazu rzeczywiście potrzebne są szczegółowe i poszerzone badania, które zapewniamy Glikowi. To po nich zostanie sporządzony raport. Wszystko powinno być wiadomo po 24 godzinach - informował nas w środę rzecznik monakijczyków Julien Crevelier. Nie chciał jednak wyjaśnić, co wykazały badania już przeprowadzane przez klub i ile zależeć będzie od testów specjalistów z Nicei.

Na występ Glika na mundialu nikt specjalnych nadziei, ani w Polsce ani we Francji nie ma. Sztab przygotowany jest, by w czwartek po południu przekazać złe informacje - o tym, że Glika w Rosji zabraknie, na powrót do sprawności będzie potrzebował miesiąc i o tym, że niebawem przejdzie operację.

Kwestią otwartą pozostaje jeszcze gdzie. Specjalistom z Francji nikt umiejętności nie odmawia, ale polska strona zachwala też naszych lekarzy. Glikiem mógłby zająć się choćby prof. dr hab. Jarosław Fabiś - pierwszy w historii polski lekarz będący członkiem Amerykańskiego Towarzystwa Chirurgii Barku i Łokcia pracujący na co dzień  w szpitalu w Łodzi czy dr hab. Przemysław Lubiatowski, specjalista w ortopedii i traumatologii narządu ruchu z Poznania. Piłka w tej kwestii jest jednak po stronie klubu i samego zawodnika.

Ekstremalny quiz z geografii. Sprawdź, czy rozpoznasz państwo po konturze
1/20Grafika przedstawia czwarte największe państwo świata, czyli?
Zobacz także
Komentarze (79)
Mistrzostwa świata 2018. Kamil Glik po badaniach w Monaco. PZPN szykuje się na przekazanie złych informacji
Zaloguj się
 • miszka_szyfman

  Oceniono 15 razy 9

  Forma jaką prezentował ostatnio Glik nie napawała optymizmem , więc nie rozpaczajmy.

 • antykaczysta40

  Oceniono 7 razy 7

  Poleciał do Francji do lekarza specjalisty a tam się okazało, że specjalista jest na urlopie. Ja p.. Profeska pełną gębą.

 • kolega.zenka

  Oceniono 7 razy 5

  Brak Glika jak na ironię może okazać się zbawienny. Reszta drużyny, zdając sobie sprawę z braku ważnego zawodnika będzie się starała grać lepiej.

 • rosomak9

  Oceniono 19 razy 5

  Wszyscy beda teraz hamletyzować, a prawda jest taka ,że gość przednajważniejszym turniejem w życiu nabawił się kontuzji z własnej głupoty. Nikt mi nie powie, że wykonywanie przewrotek w trakcie zabawy w siatkonogę ma cokolwiek wspólnego z profesjonalnym uprawianiem sportu. No tak...ale piłkarze nigdy nie słynęli z intelektu.

 • sthoss

  Oceniono 6 razy 4

  no to sobie pozartowal na treningu. W sumie i tak szczescie ze karku nie skrecil...

 • maradona20

  Oceniono 4 razy 4

  Dobra przestańcie. Pierd.., o glebe, nie jedzie.nad czym tu deliberować,?

 • micki11

  Oceniono 3 razy 3

  Zazwyczaj tak bywa że ten który go zastąpi będzie lepszy.

 • wujek_dobra_rada6

  Oceniono 11 razy 3

  Obrona była już 'dziurawa' z Glikiem, a teraz to 'ser szwajcarski'...:-(

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

 • Liga Narodów A - Gr 1

  R Por. Zw. Drużyna lp. M Pkt Br.
  1 Francja 3 7 4:2 2 1 0
  2 Holandia 2 3 4:2 1 0 1
  3 Niemcy 3 1 1:5 0 1 2

  • Awans do półfinału
  • Spadek do Dywizji B
 • Liga Narodów A - Gr 2

  lp. Drużyna M Pkt Br. Zw. R Por.
  1 Szwajcaria 3 6 9:3 2 0 1
  2 Belgia 2 6 5:1 2 0 0
  3 Islandia 3 0 1:11 0 0 3

  • Awans do półfinału
  • Spadek do Dywizji B
 • Liga Narodów A - Gr 3

  lp. Drużyna M Br. Zw. R Por. Pkt
  1 Portugalia 2 6 4:2 2 0 0
  2 Włochy 3 4 2:2 1 1 1
  3 Polska 3 1 3:5 0 1 2

  • Awans do półfinału
  • Spadek do Dywizji B
 • Liga Narodów A - Gr 4

  lp. Drużyna M Pkt Br. Zw. R Por.
  1 Hiszpania 3 6 10:4 2 0 1
  2 Anglia 3 4 4:4 1 1 1
  3 Chorwacja 2 1 0:6 0 1 1

  • Awans do półfinału
  • Spadek do Dywizji B