Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Mundial 2018. Amerykańscy eksperci nie dają szans Polakom na mistrzostwach

Zdaniem większości ekspertów z magazynu "Sports Ilustrated" Polska nie wyjdzie z grupy na mistrzostwach świata w Rosji. Tylko jeden z nich uważa, że udział w turnieju zakończymy dopiero w 1/8 finału.

Eksperci magazynu "Sports Ilustrated" przeanalizowali szanse poszczególnych reprezentacji podczas zbliżających się mistrzostw świata. Ich zdaniem Polacy mają bardzo mocną grupę, z typowaną na "czarnego konia" turnieju Kolumbią i wielkim sukcesem drużyny Adam Nawałki będzie awans do fazy pucharowej.

Aż trzech z czterech ekspertów tego magazynu (Jonathan Wilson, Luis Miguel Echegaray oraz Grant Wahl) uważa, że reprezentacja Polski, w szczególności pod nieobecność Kamila Glika, odpadnie już po fazie grupowej z mistrzostw świata.

Jedynie Brian Straus jest zdania, że możemy wyjść z grupy, nawet zajmując w niej pierwszej miejsce. Natomiast w 1/8 finału zawodnicy Adama Nawałki odpadną po meczu z drugą drużyną gr. G, czyli Anglią.

Eksperci postarali się wytypować również faworyta do wygrania całego turnieju i tutaj zdania są dosyć podzielone. Wahl oraz Wilson wytypowali, że tytuł mistrzowski powróci do Hiszpanii. Według Strausa turniej wygrają Francuzi, którzy w finale pokonają Niemców, natomiast Echegaray uznał, że 15 lipca z końcowego triumfu będą się cieszyć Brazylijczycy, również po wygranej nad Niemcami.

Czy sprawdzą się przewidywania? Przekonamy się od 14 czerwca, kiedy to jest ceremonia otwarcia mistrzostw i zmagania rozpoczną się od meczu Rosja - Arabia Saudyjska.

Wszystko co najważniejsze o mundialu przeczytacie na Sport.pl. O kadrze Nawałki czytaj także w nowej aplikacji Football LIVE - POBIERZ TUTAJ

Więcej o:
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ
Komentarze (114)
Mundial 2018. Amerykańscy eksperci nie dają szans Polakom na mistrzostwach
Zaloguj się
 • sector23

  Oceniono 17 razy 13

  Co za skandal oraz ewidentne szkalowanie Polski i Polaków. Gdzie jest Reduta Ochrony .... czegoś tam na czele ze Świrskim, Patryk Jaki oraz IPN?!
  Dlaczego nie ma jeszcze zawiadomień do prokuratury i prywatnych pozwów?!
  Dlaczego nie badane są powiązania tego amerykańskiego "szmatławca" i nikt nie ustala - jakie siły za tym stoją (choć z grubsza wiadomo jakie)
  Cóż za karygodne zaniedbania...

 • pcat

  Oceniono 10 razy 10

  Z Senegalem loteria - możemy przegrać 0:2, albo wygrać 4:0. Drużyny z Afryki są nieprzewidywalne, Senegal może się posypać po 2 szybkich bramkach (np. po rożnym i karnym). My też.
  Z Kolumbią - na maksymalnej koncentracji, przy braku kartek i kontuzji możemy dowieźć remis,
  Z Japonią - również loteria. Jeśli Japończycy będą mieli szansę awansu, to może być najtrudniejszy mecz.
  Możemy awansować, ale równie dobrze zająć ostatnie miejsce bez wstydu po walce i dobrych meczach.

 • pepper-salt

  Oceniono 15 razy 9

  ...... i mają rację......!

 • meles-meles

  Oceniono 15 razy 9

  No i mają rację z Senegalem 1-2, z Kolumbią 0:2. z Japonią 1:1.
  Dokładnie tak obstawię.

 • acide94

  Oceniono 12 razy 8

  Oczywiście że Polacy nie wyjdą z grupy, polscy piłkarze to przereklamowani celebryci, Lewandowski może miał potencjał ale to jest teraz rozkapryszony koleś zniszczony narcyzmem, pieniędzmi i nie najmądrzejszą żoną, o reszcie naszych w ogóle nie ma co mówić.

 • nessuno

  Oceniono 7 razy 7

  I mają jankesi rację. To, co do tej pory widzieliśmy, te przeloty helikopterem, specjalne przyjęcia, szczelne zasłanianie boiska, gdzie kopacze trenowali no i oczywiście wyjazdy razem ze swoimi laskami - to wszystko takie dętę i rozdmuchane. A prawda jest prozaiczna, nie mamy silnej i pewnej ekipy. była kiedyś taka, to były Orły Górskiego.
  Glik czy zagra, czy nie, to też nic nie zmieni. Może zamiast niego niech pojedzie lewandowska ze swoimi batonikami z robalami :)

 • sawicki.wroc

  Oceniono 4 razy 4

  Proszę Państwa czegoś tu nie rozumiem. Przyznaję że nie znam się na sporcie ale kiedyś dawno studiowałem psychologię i coś tam jeszcze pamiętam. Na czym więc polega problem polskich sportowców a w tym piłkarzy. Po prostu przed każdymi wielkimi zawodami liczymy przede wszystkim na lut szczęścia zamiast na wlasne umiejętności. Można i tak ale nie zawsze są efekty. Po prostu - lut szczęścia raz jest a raz go nie ma. Krótko i treściwie.
  Amerykańscy sportowcy mają swoje motto znane na całym świecie.
  KAŻDE INNE MIEJSCE NIŻ PIERWSZE TO PORAŻKA. A nasze kochane orły?
  Zwróćcie Państwo uwagę że to już jest jakieś fatum polskich kopaczy. Przed każdą wielką imprezą stawiamy sobie plan minimum zamiast planu maximum. TO DUŻY BŁĄD.
  I tu właśnie kłania się psychologia. Nie ma co filozofowac. Po prostu musisz wierzyć w siebie jeżeli chcesz osiągnąć sukces. Dotyczy to wszystkich nie tylko sportowców. Owszem czasami ślepej kurze trafi sie ziarenko ale to jest właśnie ten przysłowiowy lut szczęścia tj. czysty przypadek a nie efekt własnych talentów i ciężkiej pracy. Nie oszukujmy się. Psychologia jest najważniejsza dla ludzi sukcesu a przede wszystkim dla sportowców.
  Przypomnę kazus Adama Małysza. Na początku kariery (mój Boże kiedy to bylo) pan Adam miał w swojej kadrze bardzo dobrego psychologa który cierpliwie pracował nad jego poczuciem własnej wartości. Były bardzo wymierne efekty - Małysz przeskoczył na skoczni najlepszych?
  A jeżeli chodzi o naszych dzielnych kopaczy? Tak jak zawsze - liczenie na lut szczęścia, myślenie życzeniowe, plany minimum (zamiast maximum) i tak dalej. A potem? No właśnie co potem. To co zawsze - żenada, płacz i zgrzytanie zębów.
  Panowie tak nie można. Pamietajcie sport to także psychologia.

 • stach_79

  Oceniono 6 razy 4

  Z Senegalem bedzie minimalna porazka albo remis, z Kolumbia bedzie 1:3 dla Kolumii, z Japonia remis moze... ale raczej porazke przewiduje. Wiec prawda.

 • kolumb24.only

  Oceniono 6 razy 4

  Z Glikiem czy bez Polska odpadnie w 1 fazie. Lewandowski sam nic nie zrobi-niestety.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX