Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Kadra zagrała sparing w Arłamowie. "Gra była naprawdę ostra, pojawiły się żółte kartki, rzut karne. Ale był też szacunek"

- Jakaś tam obawa, że nie znajdę się w 23-osobowej kadrze na mundial, jest. Ale stresu nie odczuwam - powiedział pomocnik Jacek Góralski. - A ja trochę odczuwam - dodał po chwili obrońca Jan Bednarek.

Bednarek, Góralski oraz asystent trenera Bogdan Zając. To skład konferencji prasowej, która odbyła się w Arłamowie kilkadziesiąt minut po niedzielnym meczu wewnętrznym reprezentacji (więcej - TUTAJ).


- Jesteśmy bardzo zadowoleni, bo mecz odbył się bez kontuzji - zaczął konferencję Zając. I od razu mówił dalej: - Gra była ostra, pojawiły się żółte kartki, rzuty karne, ale był też szacunek. To grupa piłkarzy, która jest razem od dłuższego czasu, nie rozpadnie się po ogłoszeniu kadry na mundial - zapewniał.


Ogłoszenie 23-osobowej kadry na mundial zaplanowano w poniedziałek o 14. - Wy dowiecie się wtedy, ale piłkarze wcześniej. Selekcjoner zawsze rozmawia w pierwszej kolejności z zawodnikami. Na pewno żaden z nich nie dowie się z prasy o tym, że nie poleci do Rosji - tłumaczył Zając.


- A kiedy będzie rozmawiać - dopytywali dziennikarze. - Na razie przed nami analiza niedzielnego meczu, potem zebranie sztabu, które często przeciąga się do późnych godzin wieczornych, a potem te rozmowy - wyjaśnił.


- Jakaś tam obawa, że nie znajdę się w 23-osobowej kadrze na mundial, jest. Ale stresu nie odczuwam - powiedział w pewnym momencie Góralski. - A ja trochę tak, odczuwam - dodał zaraz po nim Bednarek.


I mówił dalej: - Ale ciężko pracowałem prze cały rok. Wiedziałem, że muszę grać w klubie, by tutaj się znaleźć. Zacząłem późno, ale się udało - jestem w Arłamowie. Pewniakiem na mundial się jednak nie czuję. Tutaj nikt nie odpuszcza, rywalizacja jest ogromna, stąd ta odrobina stresu. Przynajmniej u mnie.


W poniedziałek Nawałka pożegna aż dziewięciu piłkarzy, którzy trenują w Arłamowie. - Jeszcze nie podjęliśmy decyzji, czy gracze, którzy nie polecą z nami do Rosji, zostaną z nami do końca zgrupowania - zakończył Zając.


Zgrupowanie w Arłamowie kończy się 7 czerwca.

Więcej o:
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ
Komentarze (3)
Kadra zagrała sparing w Arłamowie. "Gra była naprawdę ostra, pojawiły się żółte kartki, rzut karne. Ale był też szacunek"
Zaloguj się
 • tacx

  Oceniono 2 razy 2

  skład. boniek, lato, buncol, majewski, młynarczyk... trzeba sklonować póki można. Ta ekipa grała najlepszy futbol w historii tego kraju orłom Górskiego nie umniejszając - między 74 a 82r futbol zrobił naprawdę olbrzymi postęp. gdy się ogląda te legendarne mecze z Anglikami z 73r to sorry, ale tyle błędów indywidualnych to dziś nawet nie przystoi robić w polskiej lidze. Inne czasy, inne realia, ale lata 80-90 to był jjuż inny świat i jak widać kilku zawodników poradziło sobie w świetnych klubach a potem już było co było. Piłka przestała nas słuchać a my jej. Obecnie poza 3-4 zawodnikami nie ma nikogo zdolnego zaistnieć w świecie i taki też wynik będzie w Rosji - taki jaki zwykle wyłączając impre 2 lata temu gdzie już Szwajcaria okazała się być poprzeczką ledwo ledwo a mieliśmy najlepszą pakę od dziesięciloeci

 • toni42

  0

  Bedzie bardzo ciezko wyjsc z grupy, a dalej bedzie koniec udzialu w MS.
  Dziennikarze niepotrzebnie dmuchaja w balonik.
  Mamy slaby atak, a Lewy nie zdobedzie bramkii(ek) bo nie ma graczy, którzy daliby mu asyste.
  Obrona tez jest dziurawa a Glik stracil forme.
  Nawalka nie bedzie gral bedacymi w najlepszej formie ale tylko swoimi "ulubiencami"

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX