Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

MŚ 2018. Cisza przed burzą. Glik, Błaszczykowski i Mączyński trenowali w Arłamowie. Popołudniu kadra rozegra wewnętrzny sparing

Wydaje się, że Kamil Glik, Jakub Błaszczykowski i Krzysztof Mączyński mają już za sobą kłopoty zdrowotne. Całe trio trenowało wraz z drużyną na porannych zajęciach reprezentacji Polski w Arłamowie. Popołudniu kadra rozegra mecz kontrolny z użyciem technologii VAR.

To był dobry poranek dla Adama Nawałki. Podczas sobotniego treningu na boisku pojawili się wszyscy zawodnicy, którzy w ostatnich dniach narzekali na kłopoty zdrowotne. Z drużyną ćwiczyli więc: Kamil Glik (zapalenie ścięgna Achillesa), Jakub Błaszczykowski (kłopoty z kolanem), a także Marcin Kamiński i Dawid Kownacki (obaj zmagali się z infekcją). Na uraz nie narzeka także Krzysztof Mączyński, który w piątek wraz z dr Jackiem Jaroszewskim udał się do Krakowa na prześwietlenie. Okazało się jednak, że drobne kłopoty były spowodowane jedynie przeciążeniem mięśnia dwugłowego i w sobotę 30-latek wziął udział w zajęciach.

Jedynym piłkarzem, którego zabrakło na murawie, był Łukasz Skorupski. Do stłuczenia biodra bramkarza AS Romy doszło podczas środowego treningu. Skorupski, podobnie jak Mączyński, odwiedził klinikę w Krakowie, gdzie również przeszedł prześwietlenie. Dziś bramkarzowi dokucza wyłącznie ból. Nieoficjalnie wiadomo jednak, że Skorupski zagra w popołudniowym meczu kontrolnym, który niestety zostanie zamknięty dla dziennikarzy.

Wewnętrzy sparing zaplanowany jest na godz. 17. Testmecz zostanie rozegrany z użyciem technologii VAR. Do Arłamowa przyjechał specjalny wóz (uzbrojony jednak nie w 30, ale w osiem kamer). Spotkanie poprowadzi sędzia międzynarodowy Szymon Marciniak, który w ostatnich dniach odbył z piłkarzami kilka zajęć teoretycznych, na których analizowano VAR.

Na razie w Arłamowie trwa cisza przed burzą. Od rana zapowiadana jest burza, która ma się zacząć ok. godz. 15. Sobota może być kluczowa dla selekcjonera przy podejmowaniu decyzji personalnych. Ogłoszenie 23-osobowej kadry na mistrzostwa świata już w poniedziałek o godz. 14. Wcześniej, w niedzielę, kadrowiczów czekają jeszcze dwa treningi.

O kadrze Nawałki czytaj w nowej aplikacji Football LIVE - POBIERZ TUTAJ

Więcej o:
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ
Komentarze (11)
MŚ 2018. Cisza przed burzą. Glik, Błaszczykowski i Mączyński trenowali w Arłamowie. Popołudniu kadra rozegra wewnętrzny sparing
Zaloguj się
 • index_finger

  Oceniono 1 raz 1

  To o jakiej porze, Panie Staszewki, kadra rozegra ten sparing? Popołudniu czy po południu?

 • krakoos78

  0

  łoooo! No skoro Mączyński już trenuje to jestem spokojny. Bo to, że od tego cieniasa ustala skład Nawalanka, to wszyscy wiemy. Gość nie kopnął piłki od kilku miesięcy, ale co tam, lubię go, więc jedzie. Nic nie wniesie do drużyny, ale co tam -to mój ulubieniec. Tak więc jestem spokojny o wynik, bo z Mączyńskim w składzie, czyli grając w 10, nie mamy szans z żadnym rywalem. Nawet nie będzie meczu o honor.

 • plastikpiokio

  Oceniono 2 razy 0

  dobre wiadomosci z arłamowa to były w roku 1981 -1982 .

 • jolars1

  Oceniono 3 razy -1

  Nie rozumiem czemu oni trenują w białych podkolanówkach a nie w pełnym meczowym "uzbrojeniu". Nawet w czasie takiego treningu zachodzi niebezpieczeństwo kontuzji. Ktoś potrafi to wyjaśnić?

 • tacx

  Oceniono 3 razy -3

  mam w d..pie ta reprezentację . Do piet nie dorastają tej z 74 czy 82r. Oby jak najszybciej odpadli i bedzie można spokojnie oglądać imprezę bez typowo polskiej napinki. a kończy się ona rewanżem za zadyme na moście pod Narodowym w Wawie gdzie polscy kibole pobili rosyjskich. Oczywiście w swiat pójdzie info o chuliganach z Polski na wycieczce w Wołgogradzie. A wynik sportowy jest w zasadzie przesądzony. Z jednym Lewandowskim bez formy w dodatku to mogą tam trawniki kosic. Do tego Nawałka co to reklamę za reklamą robi i skończy jak Engel w Korei.Z Senegalem i Kolumbia mamy pozamiatane więc na wyjscie z grupy nie ma co liczyć. Boiek - szykuj korki, getry i spodenki. Wchodzisz na końcówki meczów ! I przproś się z Grzesiem lato jeśłi jest w formie
  Amen

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX