Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Ranking FIFA. Duży spadek reprezentacji Polski

Reprezentacja Polski spadła o cztery miejsca i zajmuje 10. pozycję w najnowszym notowaniu rankingu FIFA. To największy spadek ze wszystkich drużyn z czołówki.

W poprzednim notowaniu Polacy zajmowali szóste miejsce. Od tego czasu przegrali 0:1 z Nigerią i pokonali 3:2 Koreę Południową. Po tych spotkaniach spadli na 10. pozycję, najniższą od czerwca ubiegłego roku. Do tej pory najwyższym miejscem, jakie zajmowała kadra Adama Nawałki było piąte.

W czołówce nie ma dużych zmian - Niemcy prowadzą przed Brazylią. Na trzecie miejsce awansowała Belgia.

Czołowa dziesiątka:

1. Niemcy - 1533 punkty

2. Brazylia - 1384

3. Belgia - 1346 (+2)

4. Portugalia - 1306 (-1)

5. Argentyna - 1254 (-1)

6. Szwajcaria -1179 (+2)

7. Francja - 1166 (+2)

8. Hiszpania - 1162 (-2)

9. Chile - 1146 (+1)

10. Polska - 1118 (-4)

Spadek zaliczyli wszyscy grupowi rywale na mundialu w Rosji. Kolumbia zajmuje 16. miejsce (spadek o trzy pozycje), Senegal jest 28. (spadł o jedno miejsce), a Japonia zajmuje dopiero 60. lokatę (spadła o pięć miejsc).

Kolejne notowanie 15 maja

Więcej o:
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ
Komentarze (25)
Ranking FIFA. Duży spadek reprezentacji Polski
Zaloguj się
 • mcguirre

  Oceniono 11 razy 11

  Jakoś się nie dziwię. Poprzednie wysokie miejsca były wyłącznie wynikiem kreatywnej polityki rozgrywania lub raczej braku rozgrywania sparingów. Obawiam się że MŚ mogą nas boleśnie rozczarować.

 • feo.dor

  Oceniono 8 razy 8

  I tak wysoko...

 • kamila3345

  Oceniono 8 razy 6

  W ranking Elo jesteśmy na 19 miejscu i to jest nasza realna siła. Ranking FIFA mozna potłuc o kant..

 • d33mariusz

  Oceniono 7 razy 5

  To już ostatnie chwile w pierwszej dziesiątce. Powrót może za 40 lat. Jeśli Lewandowski strzeli w Rosji chociaż połowę z liczby goli jakie zdobył Lato w 1974 roku to pierwszy będę zbierał pieniądze na jego pomnik, dużo większy i okazalszy niż wszystkie pomniki Smoleńskie razem wzięte.

 • boliver

  Oceniono 3 razy 3

  I to jest za wysoko,,

 • marioo760

  Oceniono 3 razy 3

  Nic dziwnego skoro ostatnio przegrali kilka spotkań

 • pwiejacz

  Oceniono 3 razy 3

  To się nazywa krok w kierunku urealnienia pozycji naszej reprezentacji - bo każdy wie że ta 5 czy 6 pozycja wynikała ze specyficznego sposobu obliczania punktów. Po wynikach naszych piłkarzy którzy grają tam gdzie grają - można dość łatwo ocenić że polska reprezentacja jest w trzeciej dziesiątce. Czy na jej początku czy końcu - to kwestia dyskusyjna.

 • zawsze888

  Oceniono 4 razy 2

  .....i czy to jest istotne, ktore miejsce w rankingu FIFA ma polska jedenastka.....o wiele bardziej istotne jest to, ze jedenastka 40-milionowego narodu od 36 lat nie miala najmniejszego sukcesu w liczacych sie turniejach MS i ME.....znowu mamy napompowany balon.....i jak zwykle nasi kopacze pojada za kase podatnika do Rosji i po powrocie z niczym spiewac bedziemy.....Polacy nic sie nie stalo.....

 • zapomorski12

  Oceniono 4 razy 2

  Zaskakujące, że Polska załapała się do pierwszej 10tki. Nie oszukujmy się, mamy zupełnie przeciętną drużynę, która na Mundialu żadnej poważnej roli nie odegra.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX