El. Euro U21. Polska pokonała Litwę i została liderem!

Reprezentacja Polski pokonała Litwę 1-0 w meczu el. Euro 2019 do lat 21 i została nowym liderem grupy eliminacyjnej!

W ten sposób podopieczni Czesława Michniewicza wykorzystali wpadkę Danii, która zremisowała na wyjeździe 2-2 z Gruzją.

Polska dominowała od początku, ale nie stwarzała zbyt wielu okazji podbramkowych. Trochę zamieszania wprowadzał Dawid Kownacki, który opuścił pierwszą kadrę po meczu z Nigerią (0-1), by wspomóc kolegów z U21.

W drugiej połowie Polacy wreszcie zaczęli stwarzać sobie okazje, ale zmarnowali je m.in. Konrad Michalak czy Karol Świderski. W 73. minucie Kownacki dostał żółtą kartkę za próbę wymuszenia rzutu karnego. Napastnik Sampdorii strzelił jednak gola pięć minut później - rezerwowy Kamil Jóźwiak znalazł go prostopadłym podaniem, a ten strzelił gola w sytuacji sam na sam.

Kownacki mógł strzelić gola z własnej połowy w samej końcówce, ale jego lob minimalnie minął bramkę. W ten sposób chciał wykorzystać to, że bramkarz Litwy był nieco wysunięty.

Po sześciu z dziesięciu kolejek Polska ma 14 pkt - o jeden więcej od Danii. Trzecia Gruzja ma 8 pkt, ale rozegrała już siedem spotkań. Na mistrzostwa Europy do Włoch i San Marina pojedzie tylko zwycięzca grupy. Druga drużyna może zagrać w barażach - trafią tam cztery drużyny z drugich miejsc z najlepszym bilansem (jest dziewięć grup).