Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Janusz Wójcik nie żyje. Były selekcjoner reprezentacji Polski miał 64 lata

Nie żyje Janusz Wójcik, były selekcjoner reprezentacji Polski. Miał 64 lata. Zmarł w poniedziałek o godzinie 11.10. Dwa dni po swoich urodzinach. Przyczyną zgonu był rozległy krwiak w głowie.

Janusz Wójcik, twórca sukcesu reprezentacji Polski na igrzyskach olimpijskich w Barcelonie nie żyje. Były selekcjoner zmarł w poniedziałek o godz. 11.10. Dwa dni po swoich 64 urodzinach - poinformował Jacek Kmiecik.

Informacje potwierdził syn Janusza Wójcika, Andrzej. Przyczyną zgonu był rozległy krwiak w głowie - poinformował Mateusz Skwierawski, dziennikarza 'WP SportoweFakty'.

W latach 1989–1992 Wójcik był trenerem polskiej reprezentacji olimpijskiej w piłce nożnej. Zdobył z nią srebrny medal igrzysk w Barcelonie. W latach 1997–1999 prowadził reprezentację Polski seniorów. Był posłem na Sejm V kadencji.

Więcej o:
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ
Komentarze (96)
Janusz Wójcik nie żyje. Były selekcjoner reprezentacji Polski miał 64 lata
Zaloguj się
 • mirasko70

  Oceniono 17 razy 11

  Barcelona 1992 - na zawsze w mojej pamięci. Dzięki za wszystko Panie trenerze.

 • laftakotek

  Oceniono 8 razy 8

  Nidgy nie zapomne Barcelone -92. Mialem 11 lat I bylem tak ogromnie dumny z reprezentacji Wojcika.

 • wnuczek_akowca

  Oceniono 10 razy 8

  Barcelona...
  I wszystko jasne.
  Juskowiak, Kowalczyk, Brzęczek, to była ekipa.
  Dziękuję Panie Trenerze.

 • tomekgaz

  Oceniono 12 razy 6

  W Polsce - nie wiem dlaczego - obowiązuje zasada " nic złego o zmarłym". A niby dlaczego ? Czy o zmarłym dzisiaj C. Mansonie tez mamy pisać tylko dobre rzeczy ? Chyba byłoby trudno....
  Pan Janusz Wójcik był kontrowersyjną postacią. Miał grube problemy z alkoholem ( chyba pośrednio przyczyniły się do Jego śmierci ) a jego credo życiowe " misiu, kasa, misiu" jest symbolem wszystkiego co najgorsze w polskiej piłce. Oczywiście miał swoje sukcesy, które trzeba docenić i szanować go za nie. Ale troszkę obiektywizmu by się przydało we wszystkich komentarzach.

 • specmacher

  Oceniono 8 razy 6

  Barcelona, 1992, miałem 5 lat, przebłyski w pamięci, Andrzej Juskowiak, Marek Koźmiński... wielkie emocje wspominane przez wielu starszych kolegów do dziś. Eliminacje Euro 2000, 8 września 1999, miałem 12 lat, mecz Polska - Anglia, oglądałem z młodszym bratem i tatą, świetne emocje, zdobyliśmy tyle samo punktów w grupie co Anglia, wystarczyło, ze wygramy z nimi chociaż jedną bramką i mamy baraże. Padł remis, szkoda, ale szacunek za grę, emocje. Szkoda Janusza, może to alkohol, był przyczyną, nie ma co gdybać, wielki trener. RIP

 • dadelog

  Oceniono 6 razy 4

  Dziękuję za srebrny medal w Barcelonie i niezapomniane dla Mnie emocje z tamtej olimipiady. Spoczywaj w pokoju, trenerze...

 • darek638

  Oceniono 6 razy 4

  Przeciętny trener ale niezwykle barwna postać.
  Pogaduchy to było jego życie. Wszystko wiedział.
  Kto z kim i jak. Szkoda człowieka.

 • waldiwaldi

  Oceniono 5 razy 3

  Barcelona....Pamiętamy!

 • jotemka0602

  Oceniono 2 razy 2

  Barcelona 92, połamałyśmy łóżko skacząc z radości. Dzięki!!!!!!!!!!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX