Polska - Meksyk 0:1. Komentarz, który uratował mecz

0 : 1
Informacje
Towarzyskie - Mecze reprezentacji Polski
Poniedziałek 13.11.2017 godzina 20:45
Wyniki szczegółowe
1 Poł
2 Poł
Wynik
Polska
0
0
0
Meksyk
1
0
1
Składy i szczegóły
Polska
Skład: Szczesny; Jedrzejczyk (Wszołek 46.), Cionek, Jach; Kedziora, Linetty (Wolski 62.), Maczynski, Rybus (Kurzawa 83.); Zielinski, Swierczok (Stępiński 71.), Makuszewski (Błaszczykowski 76.).
Meksyk
Bramka: Raul Jimenez (12.) Skład: Corona; Salcedo (Araujo 46.), Diego Reyes, Héctor Moreno (Vela 63), Layún; Ayala (Montes 46.), Gallardo, Guardado; Jonathan dos Santos (Govea 74.), Raúl Jiménez (Peralta 46.), Aquino (Lozano 46.)
W poniedziałek reprezentacja Polski przegrała 0:1 z Meksykiem w meczu towarzyskim. Chociaż zespół Adama Nawałki zaprezentował się słabo, to kibice znaleźli jeden pozytyw. Był nim komentarz Jacka Laskowskiego.

Piątkowe spotkanie z Urugwajem było pierwszym, które po przerwie pokazała Telewizja Polska. Tamten mecz skomentowali Dariusz Szpakowski z Andrzejem Juskowiakiem. W mediach społecznościowych widzowie wypominali duetowi wpadki, krytykowali go.

Inaczej było w poniedziałek. Towarzyskie starcie z Meksykiem skomentowali Jacek Laskowski i Radosław Gilewicz. W internecie mnóstwo pozytywnych opinii zebrał zwłaszcza pierwszy z nich.

Oto jak na pracę Laskowskiego zareagował Twitter.

I na koniec propozycja... Co wy na to?

Quiz dla długodystansowców. 100 pytań ze sportu, zaproś rodzinę i znajomych do rozwiązywania!
1/100Ile wyścigów Formuły 1 wygrał Robert Kubica?
Zobacz także
Komentarze (141)
Polska - Meksyk 0:1. Komentarz, który uratował mecz
Zaloguj się
 • antoszek22

  Oceniono 31 razy 13

  Rosja ?
  Do Rosji należy wysłać duet Macierewicz -Jakubiak
  za rubelka wymiotą wszystko.

 • Jerzy Dudkiewicz

  Oceniono 14 razy 10

  dawno mówiłem że Szpakowski i Szaranowicz do lamusa, ten drugi będzie psuł komentując skoki będzie opowiadał o dupie marynie zamiast o tym co na skoczni się dzieje

 • antymemo

  Oceniono 8 razy 8

  Na początku było tylko Radio oraz komentatorzy radiowi, którzy barwną i poprawną polszczyzną starali się "malować" obraz sytuacji i budować emocje ( jak red. Ciszewski, Pyszkowski, Tuszyński, Tomaszewski i inni). To była ich zaleta - aż nastała era TV !
  Tutaj widz sam widzi i ocenia sytuację, a emocje powinno wzbudzać samo wydarzenie. Rola komentatora powinna być drugorzędna, ma pomagać w odbiorze całości, a nie kreować się na jej głównego bohatera.
  Jakby oczywiste są wymagania znajomości języka (chociażby ojczystego, polskiego !!!), wiedza zawodowa (czyli dziedziny, którą komentuje), erudycja, kultura oraz ogólna prezencja.
  Jakby ... to teraz sami przymierzcie do tego polskich tzw. komentatorów sportowych.
  Jak dla mnie Szpakowski tylko dlatego jest komentatorem, że ... no właśnie, przez tyle lat, mimo tylu grubych wpadek z odsunięciem od pracy włącznie ?
  P.S. Jestem w zasięgu czeskiej TV, ich kanał sportowy CT Sport nie dość, że prezentuje WSZYSTKIE ZNACZĄCE wydarzenia sportowe na świecie (a nie tylko piłkę nożną) , to wychował sobie komentatorów, którzy nie przeszkadzają w odbiorze widowiska. Pozazdrościć !

 • dert4

  Oceniono 8 razy 8

  Wyłupka słuchać się nie da !

 • zielonyludek

  Oceniono 14 razy 8

  Z całym szacunkiem Pan Szpakowski to już leciwy jegomość, który zamiast komentować mecz - pieprzy. Co kto komu kiedy powiedział, kto ile razy gral i w ilu klubach, co było w zeszłym roku a co 25 lat temu. Na dodatek w każdym mecz to samo, tak samo, używając identycznych zwrotów. Tego nie da sie sluchać.
  Czas oddać mikrofon młodszym.

 • exsero

  Oceniono 12 razy 8

  Szpakowski wczoraj by był obrażony na cały świat, że PL przegrywa i coś by tylko gadał do siebie pod nosem. Ten facet nadaje się na komentatora jak kangur na kontener. Nie twierdzę, że Laskowski jest najlepszy, ale na pewno bardziej się stara niż Szpakowski. Zdąży się wyrobić, podczas gdy DS nie wyrobił się do dziś. Do wielkiego Jasia Ciszewskiego mu bardzo, bardzo daleko.

 • wujekdolf

  Oceniono 7 razy 7

  niestety czas jest nieubłagany - jak byłem dzieckiem szpaku opowiadał ...i był stary.

 • nietyp

  Oceniono 11 razy 7

  Nie bardzo kumam w czym jest problem z tym Szpakowskim... Ja go załatwiam naciskając napis "MUTE" na pilocie... I żaden palant mi już nie przeszkadza w oglądaniu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

 • Liga Narodów A - Gr 1

  R Por. Zw. Drużyna lp. M Pkt Br.
  1 Francja 2 4 2:1 1 1 0
  2 Niemcy 1 1 0:0 0 1 0
  3 Holandia 1 0 1:2 0 0 1

  • Awans do półfinału
  • Spadek do Dywizji B
 • Liga Narodów A - Gr 2

  lp. Drużyna M Pkt Br. Zw. R Por.
  1 Szwajcaria 1 3 6:0 1 0 0
  2 Belgia 1 3 3:0 1 0 0
  3 Islandia 2 0 0:9 0 0 2

  • Awans do półfinału
  • Spadek do Dywizji B
 • Liga Narodów A - Gr 3

  lp. Drużyna M Br. Zw. R Por. Pkt
  1 Portugalia 1 3 1:0 1 0 0
  2 Polska 1 1 1:1 0 1 0
  3 Włochy 2 1 1:2 0 1 1

  • Awans do półfinału
  • Spadek do Dywizji B
 • Liga Narodów A - Gr 4

  lp. Drużyna M Pkt Br. Zw. R Por.
  1 Hiszpania 2 6 8:1 2 0 0
  2 Anglia 1 0 1:2 0 0 1
  3 Chorwacja 1 0 0:6 0 0 1

  • Awans do półfinału
  • Spadek do Dywizji B