Kompromitacja młodzieżowej kadry Polski. Remis wydarty w ostatniej chwili

Dawid Kownacki w meczu reprezentacji Polski do lat 21 z Anglią

Dawid Kownacki w meczu reprezentacji Polski do lat 21 z Anglią (PAWEŁ MAŁECKI)

Reprezentacja Polski u-21 zremisowała z Wyspami Owczymi 2:2. Podopieczni Czesława Michniewicza mocno skomplikowali sobie szanse na awans do mistrzostw w 2019 roku.

Polska prowadzona przez Czesława Michniewicza zagrała praktycznie najmocniejszym składzie. W jedenastce zobaczyliśmy. m.in Kapustkę, Kownackiego, Żurkowskiego i Gumnego, czyli piłkarzy, o których często mówi się w kontekście pierwszej kadry

Polska wyszła na prowadzenie w 35. minucie za sprawą dobrze wykonanej jedenastki przez Dawida Kownackiego. Niestety, nasza młodzieżówka nie była w stanie podwyższyć prowadzenia, a w drugiej połowie czekała ją prawdziwa katastrofa.

51. minucie sędzia podyktował karnego dla Wysp Owczych, którego na gola zamienił Olsen, a potem czekał nas jeszcze większy dramat. W 79. minucie z boiska wyleciał Dawid Kownacki (za dwie żółte kartki), a już minutę później Wyspy Owcze cieszyły się z gola, którego strzelił Perersen.

W samej końcówce Polska doprowadziła do remisu, a kadrę przed kompromitacją obronił piłkarz Wisły Kraków - Jakub Bartosz. Asystę przy tej bramce zaliczył Bartosz Kapustka. Polska strzeliła bramkę w 95. minucie meczu.

Polska zajmuje drugie miejsce w swojej grupie eliminacyjnej i ma 8 punktów. Dania jest pierwsza i ma 12 punktów. We wtorek Polaków czeka starcie z pierwszą Danią, która jest zdecydowanym faworytem tego meczu.

Na Wyspach Owczych mieszka obecnie zaledwie 47 tysięcy osób, czyli tyle ile mieszka w np. w Wodzisławiu Śląskim.