El. MŚ 201. Anglia rozbija Maltę, Czesi byli o krok od niespodzianki

Zakończyły się wszystkie mecze siódmej kolejki eliminacji MS 2018. W najciekawszym meczu Anglia rozbiła Maltę 4:0, a Niemcy wygrali z Czechami 1-2, choć w pewnym momencie zanosiło się na remis.

Niemcy już w czwartej minucie wyszli na prowadzenia za sprawą bramki Wernera. Taki wynik utrzymywał się do 78 minuty, bo wtedy trafieniem na 1:1 odpowiedział Darida. Gdy wydawało się, że Czechy dowiozą remis bramką na 1:2 popisał się Mats Hummels i okazało się, że to Niemcy zgarnęły trzy punkty.

W innym ciekawym meczu Anglia pokonała Maltę 4:0, ale do 53. minuty Anglicy niemiłosiernie męczyli się z reprezentacją małego kraju. Wtedy jednak worek z bramkami otworzył Harry Kane.

W innych piątkowych meczach praktycznie nie było niespodzianek. Jedynym zaskoczeniem można nazwać niezwykle wysoką porażkę Polski z Danią.