Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Euro U21. Krystian Bielik: Przepraszam trenera i kolegów z drużyny

W sobotę wieczorem na portalu "Łączy nas piłka" opublikowane zostało oświadczenie Krystiana Bielika. Rezerwowy naszej młodzieżówki przeprosił w nim za swoje niepochlebne wypowiedzi po meczu ze Słowacją (1:2).

Polacy w piątek - na organizowanych przez siebie mistrzostwach Europy do lat 21 - ulegli rówieśnikom ze Słowacji 1:2. Na drużynę Marcina Dorny po meczu spadła fala krytyki. O swoich kolegach z zespołu i trenerze niepochlebnie wypowiedział się też rezerwowy Krystian Bielik, który zarzucił m.in. sztabowi niski poziom treningów podczas zgrupowania.

- Moim zdaniem gramy tak, jak trenujemy. Te treningi nie były na najwyższym poziomie. Mamy łatwe rozegranie, bez przeciwnika i to tempo nie jest najlepsze. To samo później jest w meczu - wypalił Bielik, przygadując też swoim kolegom z zespołu, a w zasadzie to wprost oskarżając ich o „brak jaj”: - Do następnego meczu musimy podejść bardziej zdecydowanie, z takim jajem, bo w meczu ze Słowacją nam ich zabrakło.

W sobotę Bielik odbył rozmowę wychowawczą z trenerem, ale swoje podobno usłyszał też od piłkarzy. Od kolegów z szatni, którzy byli źli, by nie napisać, że wściekli na to, co wygaduje przed kamerami. Młody zawodnik jednak się zreflektował i przeprosił Dornę oraz kolegów z kadry. Poprosił także dziennikarzy „Łączy nas piłka” (oficjalnego serwisu kadry) o publikację oświadczenia. Pojawiło się ono na stronie w sobotę późnym wieczorem. Oto jego treść:

„Przepraszam za wczorajsze słowa, które wypowiedziałem pod wpływem meczowych emocji. Szanuję trenera, cały sztab szkoleniowy, a moja ocena była krzywdząca i niefortunna. Popełniłem błąd, za który jeszcze raz przepraszam. Sprawa została już wyjaśniona wewnątrz drużyny i jest zamknięta. Od teraz skupiamy się wyłącznie na jak najlepszym przygotowaniu się do drugiego meczu mistrzostw Europy ze Szwecją. To jest dla nas najważniejsze”.

Polacy następny mecz na młodzieżowych mistrzostwach Europy zagrają w poniedziałek. W Lublinie zmierzą się ze Szwecją, początek spotkania o 20:45.

ME U-21. Polska przegrywa ze Słowacją 2:1. "Chyba powoli kończy się gra o medal, a zaczyna o uniknięcie obciachu"

Więcej o:
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ
Komentarze (37)
Euro U21. Krystian Bielik: Przepraszam trenera i kolegów z drużyny
Zaloguj się
 • bryt.bryt

  Oceniono 16 razy 12

  PILNE! Powiedziałem prawdę, ale żeby nie zrujnować sobie kariery muszę to odszczekać.

 • wozdo

  Oceniono 10 razy 6

  napisał prawdę - tego nei dalo sie ogladac !!!
  udalo im sie strzelic w 50 sekundzie a juz minute pózniej Słowacji ruszyli jak czołgi i tak juz zostało do konca meczu.
  ta kadra to denny poziom !

 • Jacek M

  Oceniono 11 razy 5

  Szkoda chłopaka. Powiedział co mu leży na sercu, wytknął błędy. Ale koledzy z drużyny spędzający przed lustrem więcej czasu niż na treningu nie mogli tego przeboleć. Jakby to wyglądało na fejsie lub insta.

 • taiczo

  Oceniono 8 razy 4

  To jest właśnie Polskie piekiełko za prawdę trzeba przepraszać paranoja stosowana MADE IN POLAND.

 • Maciej Pernak

  Oceniono 10 razy 4

  Typowo Polskie.Jak sie powie prawde to jestes zly.Kowalczyk tez jest zly bo mowi prosto w oczy.Panowie troche samokrytyki.A nie narzekanie.Brawo Bilik.

 • grazanica

  Oceniono 10 razy 2

  Bla,bla,bla. Trzeba się było spakować i wyjechać. Szkoda bo powiedział prawdę, a teraz go złamali.

 • slimslider

  Oceniono 1 raz 1

  Chłopak ma absolutną rację i... JAJA do mówienia tego co myśli. W Polsce niestety nadal jest to kontrowersyjne. W grze Słowacji wyraźnie widoczne było to, że mają trenera z doświadczeniem zawodowego piłkarza, a Orlątka amatora z układu.

 • roziu_to_moj_nick

  Oceniono 1 raz 1

  Przepraszajcie i proście o przebaczenie Polaków!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX