Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Arkadiusz Milik i Piotr Zieliński nie zagrają na Euro U-21 w Polsce. Napoli wysłało pismo do PZPN

Arkadiusz Milik i Piotr Zieliński dostali powołanie na Euro U-21, ale na imprezie w Polsce nie wystąpią. Napoli wysłało pismo do PZPN-u.

- Klub SSC Napoli przesłał dziś w godzinnych wieczornych oficjalne pismo do Polskiego Związku Piłki Nożnej, w którym informuje, iż nie zgadza się – powołując się na regulamin FIFA – na udział Arkadiusza Milika i Piotra Zielińskiego w Mistrzostwach Europy UEFA EURO U21 POLSKA 2017. Poniżej prezentujemy pismo SSC Napoli - czytamy na oficjalnej stronie PZPN-u.

Pismo, które PZPN otrzymał od NapoliPismo, które PZPN otrzymał od Napoli PZPN

Dlaczego Napoli nie puści Milika i Zielińskiego na ME U-21?

Włoski klub powołuje się na przepisy FIFA. I w liście do PZPN argumentuje swoją decyzję tak: "Zespół rozegrał ponad 50 oficjalnych meczów w ostatnim sezonie, a nowe rozgrywki zaczną się dla nas już 30 czerwca, gdy wszyscy piłkarze stawią się na obóz przygotowawczy. Z racji tego, że ME U-21 nie są częścią Międzynarodowego Kalendarza rozgrywek FIFA, kluby nie są zobowiązane do zwalniania piłkarzy na te rozgrywki, a my nie możemy sobie pozwolić na to, by piłkarze wrócili do nas w drugiej połowie lipca."

Howard Webb w "Wilkowicz Sam na Sam". Na lotnisku podchodzi do mnie szef policji: "Witamy w Salzburgu, panie Webb. Tutaj nie pozwolimy, żeby Polacy pana zabili"

Więcej o:
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ
Komentarze (36)
Arkadiusz Milik i Piotr Zieliński nie zagrają na Euro U-21 w Polsce. Napoli wysłało pismo do PZPN
Zaloguj się
 • scierplaminoga

  Oceniono 4 razy 4

  w tym momencie idea rozgrywania młodzieżowych mistrzostw europy czy świata upada. Po co je organizować, skoro kluby nie mają obowiązku puszczać zawodników na mecze mistrzowskie

 • vojo 1200

  Oceniono 10 razy 4

  I dobrze, to są gracze wysokim europejskim DOROSLYM poziomie, i nie powinni sie angażować w juniorskie gierki. Za to mają się przygotować jak najlepiej do nowego sezonu będącego wstępem do mundialu 2018.

 • sir_fred

  Oceniono 9 razy 3

  No i dobrze. Od lat grają już w dorosłą piłkę, po co mają kopać z dziećmi w jakichś mało poważnych zawodach...

 • Marcin Wodka

  Oceniono 9 razy 3

  Ale przecież to jest dobre dla tych zawodników. Oni maja grać dobrze w pierwszej drużynie. Rozgrywkami U 21 nikt się nie interesuje. Wiec lepiej dla Nich jeżeli pojadą na wakacje i zaczną przygotowania wypoczęci . Bardzo łatwo jest zajechac zawodnika

 • szuna12

  Oceniono 1 raz 1

  Bardzo dobra decyzja. Popieram w całości. Euro U-21 to poślednie zawody, w których zawodnicy reprezentujący wysoki poziom narażali by się tylko na niepotrzebne kontuzje. Są bardziej potrzebni w "dorosłej" reprezentacji. Na Euro U-21 powinni występować gracze prespektywiczni. Szkoda tylko, że to Włosi muszą nas uczyć rozumu. No ale wyplenienie socrealistycznego myślenia wymaga pokoleń. Co widzimy na codzień. PiS daje na to po kilka przykładów dziennie!

 • mp102

  Oceniono 3 razy 1

  Haha to gramy z Lipskim w środku i Buksą w ataku, szał po prostu szał.

 • rafiki36

  0

  Zgoda tylko ten turniej odbywa sie w Polsce, ciekawe jakby Wlosi byli gospodarzami czy by nie zalezalo im na dobrym wyniku u siebie dla swoich kibicow. Szkoda tym bardziej ze Boniek jako Prezes PZPN jest wsrod Wlochow szanowany.

 • lont12

  Oceniono 2 razy 0

  Reprezentacje narodowe to przeżytek z punktu widzenia Unii Europejskiej. Te chłopaki U-21 jak dorosną będą już obywatelami Zjednoczonej Europy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX