Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Chciały go m.in. Barcelona i PSG. Bramkarz szokuje: Kilka klubów zrezygnowało ze mnie, bo jestem czarny

Andre Onana zszokował opinię publiczną swoimi ostatnimi wypowiedziami. Zdaniem Kameruńczyka, kilka klubów zrezygnowało z transferu, ponieważ bramkarz Ajaksu jest czarnoskóry.

Andre Onana nie może narzekać na zakończony rok. Z Ajaksem Amsterdam walczył w półfinale Ligi Mistrzów, a zainteresowane pozyskaniem Kameruńczyka miały być m.in. FC Barcelona i PSG. Ostatecznie pozostał w holenderskim klubie. Jak przyznał ostatnio sam Onana, powodem miał być jego kolor skóry.

- Czarnoskóremu bramkarzowi bardzo trudno osiągnąć szczyt. Kilka klubów zrezygnowało z mojego transferu nie dlatego, że nie jestem wystarczająco dobry. Dlatego, bo czarny bramkarz byłby nie do przyjęcia dla ich kibiców - przyznał kameruński bramkarz.

Onana zwraca uwagę, że problem rasizmu występuje podczas niemal każdego meczu, rozgrywanego poza stadionem Ajaksu. - Dzieje się tak w niemal każdym wyjazdowym meczu. Jestem dumny z tego, że jestem czarny. Nie widzę różnicy, czy ktoś jest czarny, czy biały. Jeśli ktoś ją dostrzega, to już jego problem - zakończył Kameruńczyk.

Więcej o:
Komentarze (18)
Chciały go m.in. Barcelona i PSG. Bramkarz szokuje: Kilka klubów zrezygnowało ze mnie, bo jestem czarny
Zaloguj się
 • qqracza

  Oceniono 9 razy 7

  Taka sytuacja.: Do Nigeryjkczyka przychodzi klub i mówi, że kupiłby go ale musi zrezygnować z bycia czarnym. Nigeryjczyk odmawia. Jeżeli tak było to Nigeryjczyk rzeczywiście ma rację. W innym wypadku bredzi i wymyśla jakieś chore fantazje, których nie jest w stanie udowodnić. Bezkarnie szkaluje. Dlaczego mu wolno?

 • kaktus-2

  Oceniono 8 razy 6

  Bo w tych klubach wcale nie ma czarnych zawodników...
  Głupota nie boli, a wycieranie sobie mordy rasizmem jest niestety coraz bardziej popularne...

 • qqracza

  Oceniono 5 razy 5

  Niesamowicie że on to spostrzegł. Np. był klub, chciał kupić tego Kameruńczyka. Umawiają się przez Tindera. Dochodzi do spotkania. Klub jest zszokowany, że on jest czarny. Rezygnuje z zakupu. Tak było, nie zmyślam.

 • dex_pl

  Oceniono 3 razy 3

  "Jestem dumny z tego, że jestem czarny. Nie widzę różnicy, czy ktoś jest czarny, czy biały. Jeśli ktoś ją dostrzega, to już jego problem - zakończył Kameruńczyk."

  Piękny rasizm. :)
  Bo gdyby powiedział to biały - to od razu byłaby afera:
  "Jestem dumny z tego, że jestem biały. Nie widzę różnicy, czy ktoś jest czarny, czy biały. Jeśli ktoś ją dostrzega, to już jego problem - zakończył Niemiec."

 • vitmik

  Oceniono 3 razy 3

  Na szczęście w futbolu o graniu w topowym klubie nie decydują dodatkowe punkty za pochodzenie i odcień skóry tylko umiejętności i myslenie

 • wichura

  Oceniono 9 razy 3

  Bo Czarni nie potrafią bronić! Na pozycji bramkarza wymaga się m.in. koncentracji i przewidywania, a tego Czarnym na ogół brakuje.
  Ilu było / jest poważnych, czarnych bramkarzy? Dida był kiedyś i tyle.

 • manhunt2005

  Oceniono 7 razy 3

  czyli jak zwykle - wszyscy winni tylko nie biedny czarny murzynek, na którego uwziął się cały biały świat i przez spisek nie może zagrać w lepszym klubie. ziew,.

 • mannoroth

  Oceniono 2 razy 2

  Mhm. A mnie Barcelona nie kupiła, bo mam krostę na nosie...

 • rabin_z_czubow

  Oceniono 6 razy 2

  Nie widzę różnicy, czy ktoś jest czarny, czy biały. Jeśli ktoś ją dostrzega, to już jego problem - powiedz to tej pani od "wiedzmina" która uważa że czarnoskórym aktorom należy się rola w tym filmie bo są potomkami niewolników

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX