Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Piłkarz prosił sędziego o przerwanie meczu el. Euro 2020. UEFA: To nie był rasizm

Alexander Isak musiał prosić arbitra meczu Szwecja - Rumunia, by przerwał spotkanie ze względu na rasistowskie okrzyki kibiców. Rumuńska federacja nie zostanie jednak ukarana. Jak informuje dziennikarz Emanuel Rosu, UEFA nie dopatrzyła się żadnych rasistowskich i ksenofobicznych zachowań.

Przypomnijmy: w listopadowym starciu Szwecji z Rumunią doszło do skandalicznego incydentu. Alexander Isak, reprezentant Szwecji, wszedł na murawę w 78. minucie i od początku musiał mierzyć się z rasistowskimi zachowaniami rumuńskich fanów. Przeraźliwe gwizdy, wyzwiska i odgłosy naśladujące małpę. W pewnym momencie 20-latek był już tak sfrustrowany, że podbiegł do sędziego i poprosił o przerwanie spotkania. Gra po chwili została wznowiona.

- To niesamowicie smutne. Byliśmy przygotowani na takie rzeczy, ale to nie pomogło. Myślę, że sobie z tym poradzę. Wsparcie zespołu było niesamowite. To bardzo smutne, że takie rzeczy się zdarzają - przyznał po meczu Isak.

Mecz zakończył się zwycięstwem Szwedów 2:0. Jak informuje rumuński dziennikarz Emanuel Rosu, UEFA nie dopatrzyła się jednak żadnych rasistowskich i ksenofobicznych zachowań, więc żadna z federacji nie zostanie ukarana.

Szwedzi zmierzą się z Polakami i Hiszpanami podczas Euro 2020.

Więcej o:
Komentarze (23)
Piłkarz prosił sędziego o przerwanie meczu el. Euro 2020. UEFA: To nie był rasizm
Zaloguj się
 • kamil.matrix

  0

  Z drugiej steony śmieszne że Rumuni obrażają kolorowego xD. Przecież oni sami są ciapaci, a ilość Cyganów w Rumuni i na Słowacji to prawie połowa kraju xd.

 • radiradi1

  0

  Na pewno rumuńskie wyzwiska szczególnie go zabolały.

 • wojtek2428

  0

  Rodowity Szwed xDDDDDDD

 • mgz

  Oceniono 2 razy 0

  szwet z dziata pradziata

 • pawtom53

  Oceniono 8 razy 0

  Bezowi chce mataczyć !!!

 • ryjaroslawa

  Oceniono 5 razy -1

  To zaczęło się rozwijać, gdy uznano za obraźliwe nazwanie Żyda Żydem.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX