Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Szokująca cena nowego stadionu w Polsce! Miasto: Nie stać nas na to

W Katowicach ma powstać nowy stadion dla GKS-u Katowice. Miasto chciało przeznaczyć na niego około 184,5 mln zł. Taka kwota została wpisana do umowy z firmą RS Architekci. Okazało się jednak, że firma oszacowała koszt na 561 mln złotych!

- Te 561 mln zł to dla nas szok. Nie stać nas na to. Myślę, że takiego wydatku nie zaakceptowaliby też katowiczanie. Warto również podkreślić, że nie życzyliśmy sobie żadnych zmian, które uzasadniałyby wzrost ceny o 300 proc. Jedyne, o co się zwróciliśmy, to zwiększenie pojemności stadionu z 12 tys. do 15 tys. dla widzów - przyznał Bogumił Sobula, wiceprezydent Katowic, cytowany przez portal katowice.wyborcza.pl.

Grzegorz Krychowiak kpi z murawy na Narodowym [WIDEO]

Nowy stadion dla drugoligowego GKS-u Katowice ma powstać przy ulicy Bocheńskiego w Katowicach. Plan zakładał, że budowa rozpocznie się w 2020 roku, a zakończy w 2021. Teraz projekt stanął jednak pod znakiem zapytania. Firma RS Architekci ma teraz 21 dni na poprawienie projektu zgodnie z wcześniejszymi deklaracjami. Władze Katowic zaznaczają, że maksymalna kwota, którą mogą przeznaczyć na budowę stadionu to 204 mln zł. Tyle wpisali do Wieloletniego Planu Finansowego miasta.

Nowy stadion w Katowicach, a właściwie cały kompleks sportowy ma składać się z 6 boisk treningowych, parkingu dla 1,7 tys. samochodów, stadionu piłkarskiego dla 15 tys. kibiców, wielofunkcyjnej hali sportowej dla ok. 3 tys. widzów oraz zaplecza sportowo-rekreacyjnego.

Konkurs wygrało biuro RS Architekci z Rudy ŚląskiejKonkurs wygrało biuro RS Architekci z Rudy Śląskiej fot. RS Architekci

Pobierz aplikację Football LIVE na Androida

Aplikacja Football LIVEAplikacja Football LIVE Sport.pl

Więcej o:
Komentarze (124)
Szokująca cena nowego stadionu w Polsce! Miasto: Nie stać nas na to
Zaloguj się
 • scypion_afrykanski

  Oceniono 40 razy 30

  A za 184 bańki to stać? A później żale, że smog, że mało miejsc w przedszkolach, że to, że tamto...

 • cim_cum

  Oceniono 25 razy 21

  Pół miliarda? Sporo jak na wyrzutnię rac i petard oraz miejsce spotkań dilerów tudzież sprzedawców maczet.

 • kosmyg

  Oceniono 27 razy 19

  Katowice, nie róbcie sobie tego! Cieszcie się, jako jedno z nielicznych dużych miast nie macie problemu kiboli, milionowego dotowania rozrywki dla społecznego marginesu. Jak ktoś chce grać, niech gra na śląskim. W chorzowie też się chyba zwolnił stadion ostatnio ;) A sosnowiec buduje, ale to bogate miasto, stać ich.

 • omniscio

  Oceniono 20 razy 18

  czy wszyskie druzyny w drugiej (czyli trzeciej) lidze maja takie stadiony? dlaczego miasto ma finansowac stadion dla prywatnej firmy? czy miasto jest wlascicielem tej firmy?

 • defaultus3r

  Oceniono 16 razy 14

  Na Gieksę chodzi regularnie 1000-2000 bandziorów z Blaszoka i w porywach drugie tyle na trybunie krytej. Stadion za 200 baniek na 15 tysięcy widzów?!?...

 • antykonformista

  Oceniono 15 razy 13

  Ten stadionowy szał to już jest przegięcie.
  Pamiętam jak byłem dzieciakiem i widziałem polskie bieda-stadiony. To było słabe.
  Ale to co wyprawia się dziś, jest jeszcze słabsze.
  Rozumiem te stadiony na Euro (ile to było? 6?), oraz dla drużyn co regularnie występują w pucharach na przyzwoitym poziomie (0).

  Ale wydawać setki milionów na DZADY drugo- i trzecioligowe to jest wręcz zbrodnia niegospodarności.

  Ktoś wydał z góry jakieś rozkazy, że ma być plebs oglupiany piłką nożną? Bo na gazecie tak samo, czasem na dwadzieścia niusów (z Polski i świata, nie to że tylko sportowych) dwie trzecie dotyczy je##$&@ gały i jej otoczki (partnerki piłkarzy itp.)

  To ludzi zwyczajnie ogłupia, jakby już głupi nie byli.....

 • miszogun

  Oceniono 14 razy 12

  Krótkie pytanie - po kiego nam to? Prezent dla kiboli?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX