Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Legendarny reprezentant Polski rozczarowany XI stulecia. Nie wytrzymał i wyszedł z gali

Jan Tomaszewski, rozczarowany wynikiem głosowania na najlepszą jedenastkę stulecia PZPN, opuścił galę przed jej zakończeniem. Na pozycji bramkarza kapituła oraz internauci wybrali Józefa Młynarczyka.

W piątek Polski Związek Piłki Nożnej ogłosił jedenastkę najlepszych polskich piłkarzy z okazji stulecia związku. Została ona wybrana na podstawie głosów kapituły ekspertów i dziennikarzy oraz kibiców. 

Jedenastka prezentuje się następująco: Józek Młynarczyk - Łukasz Piszczek, Jerzy Gorgoń, Władysław Żmuda, Antoni Szymanowski - Henryk Kasperczak, Zbigniew Boniek, Kazimierz Deyna - Grzegorz Lato, Robert Lewandowski, Włodzimierz Lubański.

Tomaszewski opuścił galę

Jednym z największych nieobecnych w składzie jest Jan Tomaszewski, czyli bramkarz, który z reprezentacją Kazimierza Górskiego zdobył brązowy medal mistrzostw świata w 1974 roku oraz srebrny medalista igrzysk olimpijskich dwa lata później. Tomaszewski przegrał w głosowaniu z Młynarczykiem, czyli brązowym medalistą MŚ 1982 i zwycięzcą Pucharu Mistrzów w sezonie 1986/1987.

W programie "Cafe Futbol" Lubański zdradził, że rozczarowany wynikiem głosowania Tomaszewski, opuścił galę zaraz po ogłoszeniu wyniku, jeszcze przed prezentacją kolejnych 10 zawodników.

- Widziałem jego minę już przed ogłoszeniem bramkarza, chyba się tego spodziewał - powiedział w programie Polsatu Sport Roman Kołtoń, dziennikarz i jeden z członków kapituły.

Więcej o:
Komentarze (286)
Legendarny reprezentant Polski rozczarowany XI stulecia. Nie wytrzymał i wyszedł z gali
Zaloguj się
 • el.commendante

  Oceniono 35 razy 31

  Tak samo się obraził w 1981, kiedy Piechniczek postawił na Młynarczyka jako pierwszego bramkarza, wtedy Tomaszewski odmówił powołań do kadry i roli rezerwowego bramkarza na mundialu w Hiszpanii. ,

 • frodozbagien

  Oceniono 35 razy 21

  Niestety, jak się wypowiada zbyt wiele krytycznych słów pod adresem zbyt wielu osób i próbuje się wojować prawie z wszystkimi to... trzeba za to zapłacić Panie Janie...

 • baxter21

  Oceniono 24 razy 20

  XÎ stulecie ??? Wy tam w wyborczej czy sport.pI jeszcze nie wytrzezwieliscie po sobocie ?

 • zbycho52

  Oceniono 18 razy 18

  Nie ma o co sie klocic,czy lepszy byl Mlynarczyk czy Tomaszewski,a moze lepsi byli Szymkowiak czy Kostka,ale grali w innych czasach.Moze Oslizlo byl lepszy od Gorgonia,czy Brychczy od Kasperczaka.Wybor jedenastki jest subiektywny dla kazdego glosujacego,bo niestety rozni zawodnicygrali w roznych czasach i umiejetnosci ich nie da sie porownac.

 • black.blue

  Oceniono 31 razy 17

  Obejrzyjcie sobie fragmenty meczów kadry z udziałem Tomaszewskiego. O ile w akcjach górą potrafił zareagować i przechwycić dośrodkowanie, to przy strzałach po ziemi był bezradny. Stał na linii bramkowej licząc na cud, że piłka trafi w niego.
  Młynarczyk był o wiele aktywniejszy, a poza tym potrafił uruchomić drugą linię przy wznowieniu gry wyrzutem ręką. Tomaszewski kojarzy się z wykopami na oślep. W 1974 mieliśmy świetną obronę, która nie dopuszczała przeciwnika do strzałów. A w 1973 Aglicy uparcie grali górą, co było wodą na młyn Tomaszewskiego. Nie był zły, ale Młynarczyk to zupełnie inna klasa. Poza tym z Porto zdobył Puchar Europy i świetnie go pamiętają. Kiedy odwiedził FC Porto po 20 latach, Casillas kłaniał mu się z uszanowaniem.

 • adonis79

  Oceniono 30 razy 16

  Błazen jakich mało,nie pierwszy raz to udowadnia. Podejrzewam że mało kto za nim tęsknił.Już raz koledzy pokazali mu co o nim myślą wyrzucając go z klubu wybitnego reprezentanta Polski.

 • qznia

  Oceniono 27 razy 15

  Wilimowski się obraził.
  4 bramki Brazylii
  10 bramek w ligowym meczu
  Bezsprzecznie najlepszy napastnik Polski
  No ale on dla wielu jest nie do przyjęcia.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX