Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Dariusz Szpakowski o zakończeniu kariery: Kolejnego mundialu już pewnie nie skomentuję

"[Mundialu w 2022 roku - red.] pewnie już nie skomentuję, bo lata biegną [...]. To mój organizm zdecyduje, jak długo będę pracował" - stwierdził w programie "Prawda Futbolu" Dariusz Szpakowski. W trakcie swojej kariery dziennikarz TVP Sport relacjonował 11 edycji mistrzostw świata. Pierwszą z nich skomentował dla Polskiego Radia w 1978 roku.

"Myślę, że mundialu w Katarze już nie skomentuję. Zobaczymy, czy zdrowie pozwoli. To mój organizm zdecyduje, jak długo będę pracował. Nigdy nie wiadomo co jest w środku. Choć zrobiłem badania i staram się dbać o siebie" - stwierdził w programie "Prawda Futbolu" Dariusz Szpakowski, komentator TVP Sport. 

Dariusz Szpakowski o zakończeniu komentatorskiej kariery. "Wszystko uwarunkowuje zdrowie, organizm"

Szpakowski pracował jako radiowy i telewizyjny sprawozdawca przy 11 mundialach i 9 edycjach mistrzostw Europy (lata 1978-2018). Komentował też kilka innych dyscyplin - choćby hokej czy wioślarstwo - podczas Igrzysk Olimpijskich. W rozmowie z Romanem Kołtoniem legendarny dziennikarz przyznał, że na razie nie zaprząta sobie głowy myślami o zakończeniu kariery. "Przyjdzie taki czas, to jest nieuniknione. Na razie go sobie nie wyobrażam. Za dużo mam w sobie energii i chęci do działania. Wszystko uwarunkowuje zdrowie, organizm. Wiadomo, że jeśli wzrok będzie coraz słabszy, jeśli dykcja nie będzie taka, to nie ma sensu dalej brnąć w coś, co w moim odczuciu będzie nie tak. I to jest główna wykładnia, jeśli chodzi o dobiegnięcie do mety" - powiedział Szpakowski.

W listopadzie dyrektor TVP Sport Marek Szkolnikowski zapewnił na antenie radia "Weszło.FM", że Szpakowski na pewno skomentuje przyszłoroczne mistrzostwa Europy. "Po zakończeniu turnieju usiądziemy i szczerze porozmawiamy" - stwierdził wówczas Szkolnikowski dodając, że Szpakowski i Włodzimierz Szaranowicz zawsze będą mieli "stałe miejsce w redakcji sportowej TVP".  

 

Gospodarzem kolejnych mistrzostw świata będzie Katar. Turniej zostanie rozegrany w dniach 21 listopada - 18 grudnia 2022 roku. 

Więcej o:
Komentarze (74)
Dariusz Szpakowski o zakończeniu kariery: Kolejnego mundialu już pewnie nie skomentuję
Zaloguj się
 • qwerfvcxzasd

  Oceniono 21 razy 15

  Czy takie posady naprawde powinny być dożywotnie? Tym bardziej dla kogoś, kto wali takie farmazony?

 • marekmagada35

  Oceniono 15 razy 13

  Jak słyszę głos Szpakowskiego to przełączam kanał na inny, nawet na reklamy. Myślę, że to Szpakowski ponosi główną winę za klęskę polskiej piłki nożnej.

 • tedkot

  Oceniono 14 razy 12

  Nareszcie kończysz czekałem na twoją decyzję od 1978 roku koniec tej żenady..Dzięki

 • bodzislawiaks

  Oceniono 12 razy 12

  Pamiętam jak Szpakowski został w 2003 odsunięty od komentowania w TVP przez Basałaja. Wtedy bardzo się obraził jak by mu się to stanowisko należało. Jakoś Żaden TVN i Polsat go nie chciał - taka jego była wartość.

 • pcat

  Oceniono 11 razy 11

  Już w 2014 roku mówił na Messiego Maradona... Minęło 5 lat, gość myli zawodników, nie nadąża za wydarzeniami i przynosi pecha polskiej reprezentacji.

 • ajottojotek

  Oceniono 11 razy 11

  Żeby coś komentować, trzeba się na tym znać.

 • big_al

  Oceniono 10 razy 10

  Żadna strata. Czasem było wesoło, ale głównie żenująco.

 • plastikpiokio

  Oceniono 10 razy 10

  szkoda i z kogo my bedziemy teraz się smiać ?????

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX