Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Za problemy z trawą zapłaciła stanowiskiem prezesa. Dymisja na PGE Narodowym

Prezes zarządu spółki PL.2012+ Alicja Omięcka została zdymisjonowana we wtorek. Jej dymisja ma związek z fatalnym stanem murawy podczas meczu Polska - Słowenia na PGE Narodowym. Jej następcą został Włodzimierz Dola.

We wtorek oficjalnie poinformowano o zwolnieniu Alicji Omięckiej, prezes zarządu spółki PL.2012+, będącej operatorem PGE Narodowego. Przyczynić się do tego miał fatalny stan murawy podczas ostatniego spotkania reprezentacji Polski w eliminacjach do Euro 2020, rozegranego 19 listopada przeciwko Słowenii.

Jak ustalili dziennikarze serwisu money.pl, za inicjatywą dymisji Omięckiej stał Michał Dworczyk, będący szefem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Duży wpływ na jego decyzję mógł mieć fakt, że podczas jej zapadania, obowiązki ministra sportu pełnił premier Mateusz Morawiecki, z którym po meczu ze Słowenią rozmawiali selekcjoner Jerzy Brzęczek i sami piłkarze.

Wraz z informacją o dymisji Omięckiej podano także nazwisko jej następcy. Został nim Włodzimierz Dola, który przez ostatnie dwa lata był dyrektorem Biura Rozwoju Rynku Regionalnego w Banku Gospodarstwa Krajowego.

Więcej o:
Komentarze (40)
Za problemy z trawą zapłaciła stanowiskiem prezesa. Dymisja na PGE Narodowym
Zaloguj się
 • latrynawyborcza

  Oceniono 5 razy 5

  Przez trawę, to niejeden miał problemy w tym kraju.

 • supersebb

  Oceniono 3 razy 3

  ależ działa nasz premier, nie pier-doli sie z derektorami, zwalnia, dobrze to robi umęczonemu suwerenowi, jak tak tupnie mateusz od czasu do czasu to od razu widać że prezes w szpitalu

 • zyks

  Oceniono 2 razy 2

  Pod pretekstem trawy drobna dintojra w zorganizowanej grupie przestępczej. Przecież to fizycznie niemożliwe, żeby do tej pory uchowała się na takim, nie najwyższym nawet stołku, jakaś "nie nasza".

 • anlukas

  Oceniono 2 razy 2

  sprawdził się w harcerstwie i w banku to na stadionie też da rade,a biedna kobieta przez jakichś przekrętaczy ma złamaną karierę na państwowej posadzie :(

 • trudnyrynek

  Oceniono 2 razy 2

  czekali,czekali az trafil sie pretekst......

 • zlosliwyskrzat

  Oceniono 1 raz 1

  Jakaś dziunia z parytetu została wymieniona na typa z nadania ... czyli świąt się kręci

 • zyks

  Oceniono 1 raz 1

  Pan premier Morawiecki, tak jak obiecał, wziął sprawę murawy w swoje ręce. Ale ta niejaka p. Alicja Omięcka, to skąd ona tam się wzięła? Czy to nie jakaś kuzynka czy inna kuma p. ministra Ziobro, z którym p. premier ma chłodne stosunki? Wraże media polskojęzyczne wyniuchają, spoko...

 • nowykosznasmieci

  Oceniono 1 raz 1

  Elektryczne Gitary śpiewały kiedyś taki refren"potem noga d....upa brama"

 • psyhodelic

  Oceniono 1 raz 1

  Nie chodzi o trawę . Trzeba wstawić swojego. Transakcja wiązana

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX