Nie tylko polski dziennikarz widział Lewandowskiego na pierwszym miejscu! Znamy szczegółową punktację plebiscytu Złotej Piłki

Dziennikarze z Polski i Niemiec zgodnie stwierdzili, że Robert Lewandowski w plebiscycie Złotej Piłki powinien zająć pierwsze miejsce. Kapitana reprezentacji Polski w czołówce widzieli także przedstawiciele kilkunastu innych krajów. Napastnik Bayernu Monachium ostatecznie zajął ósmą pozycję. Wygrał Leo Messi.

Podczas poniedziałkowej gali "France Football" w Paryżu, Leo Messi odebrał szóstą Złotą Piłkę w karierze. Argentyńczyk na podium wyprzedził Virgila van Dijka i Cristiano Ronaldo. Czwarty był Sadio Mane, piąty Mohamed Salah, szósty Kylian Mbappe a siódmy Alisson Becker. Dopiero ósme miejsce zajął Robert Lewandowski, który w finałowej dziesiątce pokonał tylko Bernardo Silvę i Riyada Mahreza.

Lewandowski o Złotej Piłce: Nie zawsze jest miarodajna. Podchodzę do tego z dystansem

Lewandowskiemu ósmą pozycję dały 44 zebrane w głosowaniu punkty. Za każdy głos na pierwsze miejsce Polak otrzymał po 6 pkt.. Drugie miejsce to 4 pkt. (na tym Polaka nie umieścił jednak żaden głosujący), trzecie to 3 pkt., czwarte to 2 pkt., a piąte 1 pkt.

Wiadomo, że Lewandowski 6 pkt. otrzymał od Macieja Iwańskiego, przedstawiciela Polski wśród głosujących. Jednak nie tylko jego zdaniem napastnik Bayernu Monachium powinien zdobyć Złotą Piłkę. Tak samo uważał bowiem dziennikarz z Niemiec. Poza tym w czołówce plebiscytu "France Football" 31-latka widzieli przedstawiciele kilkunastu innych krajów.

• 1. miejsce: Polska, Niemcy (po 6 pkt.)
  • 3. miejsce: Honduras, Pakistan, Serbia, Turks i Caicos, Kambodża (po 3 pkt.)
  • 4. miejsce: Białoruś, Mołdawia, Sri Lanka, Szwajcaria, Słowenia (po 2 pkt.)
  • 5. miejsce: ZEA, Węgry, Gwinea Równikowa, Czechy, Nikaragua, Malta, Cypr (po 1 pkt.)