Złota Piłka. Robert Lewandowski zajął 8. miejsce w plebiscycie "France Football"

Robert Lewandowski zajął 8. miejsce w plebiscycie "France Football" na najlepszego piłkarza roku. Złotą Piłkę, szósty raz w karierze, zdobył Lionel Messi.

Jeszcze w niedzielę wydawało się, że Roberta Lewandowskiego zabraknie wśród finałowej dziesiątki piłkarzy. Wtedy to opublikowana została lista zawodników, na której zabrakło naszego reprezentanta. O liście tej pisał brytyjski "Mirror", który powoływał się na wpis konta "Barca Universal", mającego ponad 70 tysięcy obserwujących na Twitterze.

Słabszy mecz Roberta Lewandowskiego przeciwko Bayerowi Leverkusen. Zobacz, jakie szanse miał Polak

Chociaż były to tylko plotki, to należało je traktować z odpowiednią uwagą, bo rok temu podobne, wczesne informacje potwierdziły się w stu procentach. W internecie można było znaleźć zdjęcie z wydania "France Football", które miało być dostępne tuż po głosowaniu. Według tamtych doniesień Złota Piłka miała trafić w ręce Luki Modricia, a Cristiano Ronaldo miał zająć drugie miejsce. Oficjalne wyniki okazały się identyczne, bo Modrić został zwycięzcą Złotej Piłki i wyprzedził Portugalczyka aż o 277 pkt.

Lewandowski 8. w plebiscycie France Football

W tym roku plotki te na szczęście się nie potwierdziły. Nie znaczy to jednak, że wcześniejszego przecieku informacji nie było. Wręcz przeciwnie, w trakcie publikacji zawodników z miejsc od 30. do 11., do sieci trafiła lista z dziesięcioma finalistami wypisanymi w kolejności alfabetycznej. Na niej znajdował się Lewandowski, a autentyczność listy potwierdziła kolejność zawodników z niższych pozycji.

Na informację o tym, które miejsce zajmie nasz napastnik musieliśmy czekać do rozpoczęcia gali. Na niej dowiedzieliśmy się, że Lewandowski zajął 8. miejsce. Za naszym napastnikiem znaleźli się zawodnicy Manchesteru City - Riyad Mahrez i Bernardo Silva. Polak, który do tej nagrody nominowany był po raz czwarty w karierze, po raz pierwszy stawił się w Paryżu osobiście.

Najwyższym miejscem, które kapitan reprezentacji Polski zajął w plebiscycie "France Football", pozostaje czwarte z 2015 roku.

Messi znów najlepszy

Złotą Piłkę, szósty raz w karierze, zdobył Lionel Messi. Za jego plecami znaleźli się Virgil van Dijk, Cristiano Ronaldo i Sadio Mane. 5. miejsce zajął Mohamed Salah, 6. Kylian Mbappe, a 7. Alisson Becker.

Brazylijski bramkarz otrzymał też nagrodę dla najlepszego golkipera roku. Najlepszą piłkarką roku została Amerykanka Megan Rapinoe, a nagrodę dla najlepszego młodego zawodnika roku otrzymał Holender, Matthijs de Ligt.