Kolejny gol Kamila Wilczka! Kibice Broendby przygotowali specjalną oprawę [WIDEO]

Kamil Wilczek strzelił bramkę, ale jego Broendby przegrało 1:2 w meczu ligi duńskiej przeciwko FC Kopenhaga. Kibice przygotowali jednak specjalną oprawę poświęconą polskiemu napastnikowi.

Kamil Wilczek przed tygodniem pobił rekord klubu - strzelając 70. gola w barwach Broendby, stał się najskuteczniejszym strzelcem w historii drużyny. Przebił tym samym osiągnięcie Ebbe Sanda, który w latach 1992-1999 zdobył dla swojego klubu aż 69 bramek. Z tej okazji kibice przygotowali oprawę poświęconą polskiemu napastnikowi.

W niedzielnym meczu przeciwko FC Kopenhaga, Wilczek strzelił gola w 6. minucie, dając prowadzenie swojej drużynie. Potem jednak do głosu doszli gospodarze, którzy wyrównali w 28. minucie po bramce Fischera, który w 90. minucie dał zwycięstwo aktualnym mistrzom Danii.

Kamil Wilczek dzięki temu trafieniu ma już 16 bramek zdobytych w tym sezonie, prowadząc w tabeli strzelców duńskiej Superligi. Drugi w zestawieniu Schwartz ma 12 strzelonych goli. Polski napastnik jest na najlepszej drodze, by przebić swoje osiągnięcie z sezonów 2016/2017 i 2018/2019, gdy dwukrotnie zajmował 3. miejsce w klasyfikacji strzelców.