Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Sensacyjne doniesienia z Hiszpanii. Luis Enrique ma wrócić do kadry!

Stacja radiowa "Cadena Cope" poinformowała, że Luis Enrique ma znowu zostać selekcjonerem! Miałby poprowadzić reprezentację Hiszpanii w przyszłorocznych mistrzostwach Europy.

Luis Enrique prowadził reprezentację Hiszpanii od lipca 2018 roku. W marcu rozpoczął eliminacje (od wygranej 2:1 z Norwegią), ale latem zrezygnował ze stanowiska. Jego odejście z kadry była tajemnicze, ale po pewnym czasie okazało się, że stała za tym choroba córki: 9-letniej Xany, która w sierpniu niestety przegrała walkę z nowotworem kości.

Sensacyjne wieści z Hiszpanii

Następcą Luisa Enrique został Roberto Moreno. 49-latek od razu zapowiedział jednak, że będzie gotowy ustąpić ze stanowiska, jeśli Enrique zechce wrócić do kadry. - Jeśli pewnego dnia Luis zdecyduje się na powrót, odsunę się na bok i będę współpracował z nim na wcześniejszych zasadach. Uważam go za mojego przyjaciela, a przyjaźń jest ważniejsza od jakichkolwiek projektów - mówił Moreno po przejęciu reprezentacji.

I wygląda na to, że zaraz ją odda, bo stacja radiowa "Cadena Cope" informuje, że Enrique chce wrócić. Miałby poprowadzić reprezentację w przyszłorocznych mistrzostwach Europy. Hiszpanie są już pewni awansu na turniej. Wygrali grupę F: w 10 meczach odnieśli osiem zwycięstw i zanotowali dwa remisy. Losowanie grup 30 listopada w Bukareszcie.

Awans na Euro zapewniła sobie też już reprezentacja Polski. "Na gwizdy nie zasłużyli"

Więcej o: