Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Michel Platini ostro zaatakował VAR. "To śmieciowa technologia, od której nie ma już odwrotu"

O Michelu Platinim znów jest głośno. Kilka dni temu były szef UEFA wystąpił z wnioskiem do sądu o wielomilionowe odszkodowanie od europejskiej federacji. Teraz 64-latek w ostrych słowach skrytykował system VAR. Francuz przyznał też, że chciałby w wkrótce wznowić pracę w piłkarskich strukturach.

Michel Platini był prezydentem UEFA od 2007 roku. Na stanowisku przetrwał osiem lat. 21 grudnia 2015 r. został zawieszony przez FIFA na osiem lat za przyjęcie znaczących środków finansowych (dwa miliony franków szwajcarskich) od Seppa Blattera. Platini ostatecznie został oczyszczony z zarzutów przez szwajcarski sąd.

Są pomysły na usprawnienie VAR! "W Polsce jesteśmy lepsi niż w Anglii czy w Niemczech"

Komisja FIFA nie przyjęła tych tłumaczeń. Zawiesiła Platiniego na wspomnianych osiem lat, później jednak skracają karę do lat czterech. W październiku 2019 roku zakończyło się jego wykluczenie z działalności piłkarskich strukturach. Kilkanaście dni później francuskie media podały informację o tym, że francuski działacz będzie domagał się od europejskiej federacji wypłacenia zaległych, wielomilionowych należności zapisanych w jego kontrakcie.  

Michel Platini skrytykował VAR. "To śmieciowa technologia"

Platini najwyraźniej nie chce, by o nim zapomniano. Na celowniku 64-latka znalazł się teraz system VAR ("video assistant referee"). Wideoweryfikację spornych sytuacji zaczęto stosować w spotkaniach o stawkę w 2017 r., a więc dwa lata po zawieszeniu Platiniego. 

- VAR to śmieciowa technologia i długo by opowiadać, dlaczego tak naprawdę to rozwiązanie w żadnym stopniu nie rozwiązuje problemów. Jestem przeciwko wideoweryfikacji, jednak zdaję sobie sprawę, że nie zdołamy już od niej odejść - przyznał Platini w telewizyjnym programie "Che tempo che fa". 

Pierwszym turniejem, podczas którego sędziowie mogli korzystać z VAR-u we wszystkich meczach, były mistrzostwa świata w Rosji (2018 r.). Co ciekawe, przeciwnikiem wprowadzenia tej technologii był też wspomniany już szef FIFA - Sepp Blatter. Zupełnie inne podejście zaprezentował jego następca - Gianni Infantino. 

Platini nie ukrywa też, że chciałby powrócić do świata piłki. - W wieku 64 lat mogę sobie pozwolić na jeszcze jedną przygodę, jednak podczas podejmowania decyzji nie mogę pozwolić sobie na najmniejszy błąd. Zamierzam to poważnie przemyśleć. Dzięki uniewinnieniu przez szwajcarski sąd mam teraz okazję do przedstawienia opinii publicznej własnej wersji wydarzeń - dodał Francuz.

Pobierz aplikację Football LIVE na Androida

Football LIVEFootball LIVE Football LIVEWięcej o:
Komentarze (26)
Michel Platini ostro zaatakował VAR. "To śmieciowa technologia, od której nie ma już odwrotu"
Zaloguj się
 • sirius_philips

  Oceniono 18 razy 18

  Yhm... Z VAR nie da się już tak łatwo drukować ;) A jak nie da się tak łatwo robić sędziowskich 'pomyłek' to duża kasa ominie wszystkich zainteresowanych :)

 • saves

  Oceniono 11 razy 9

  Gdyby VAR był wcześniej, nigdy nie wydarzyłaby się "ręka boga" Maradony. A tak?
  -Słuchaj Laguna, ja jestem uczciwy. Zapłacili za 3-0, to będzie 3-0.

 • qkazu

  Oceniono 7 razy 7

  kiedyś to było... tak się mecze ustawiało

 • kwantax

  Oceniono 6 razy 4

  To nie technologia jest śmieciowa, tylko obsługujący ją drukarze.

  Powinno być jak w hokeju. VAR na życzenie trenerów drużyn (powiedzmy po 2 razy na mecz na każdą drużynę, aby nie nadużywano do byle glupotki) i oraz powtórki wyświetlane na telebimie, aby publika miała pewność, że nie ma wałka.

  Ale oczywiście kasta tzw. arbitrów futbolowych na to nie pójdzie. Wiadomo czemu ;)

 • kajman6

  Oceniono 4 razy 2

  Ty KRYMINALISTO !! Rozumiem, że kiedyś było lepiej ! Co to za SYF ten PRZYJACIEL BOŃKA ?

 • corvelinho

  Oceniono 1 raz 1

  VAR eliminuje możliwość zrobienia przewałki przez kupionego sędziego i dlatego się nie podoba platiniemu (celowo z małej- stracił cały szacunek) i jemu podobnym złodziejom..

 • loyer1

  Oceniono 1 raz 1

  Debil, czy jak?

 • tomek305ds6

  Oceniono 1 raz 1

  Bezszczelny śmiec z niego

 • vanderhoob

  0

  "W wieku 64 lat mogę sobie pozwolić na jeszcze jedną przygodę, jednak podczas podejmowania decyzji nie mogę pozwolić sobie na najmniejszy błąd"
  Czytaj:
  W wieku 64 lat mogę sobie pozwolić na jeszcze jedną wielką łapówkę, jednak tym razem podczas kręcenia wałka nie mogę sobie pozwolić na złapanie za rękę

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX