Portugalia awansowała na Euro 2020! Cristiano Ronaldo 'ukradł gola' [WIDEO]

Reprezentacja Portugalii pokonała Luksemburg 2:0 i awansowała na Euro 2020. Drugiego gola dla Portugalczyków strzelił Cristiano Ronaldo. I można powiedzieć, że 'ukradł' go koledze z drużyny. Tak wygląda sytacja w grupach po niedzielnych meczach eliminacji Euro 2020.

Była 86. minuta. Portugalia prowadziła z Luksemburgiem po golu Bruno Fernandesa z 39. minuty. Taki wynik dawał jej awans do mistrzostw Europy. Jednobramkowe prowadzenie nie dawało jednak komfortu drużynie Fernando Santosa. Ale wtedy gola na 2:0 strzelił Cristiano Ronaldo. A właściwie nie strzelił, a 'ukradł gola' swojemu koledze z zespołu. Dla CR7 był to 99 gol w reprezentacji Portugalii:

Zwycięstwo dało Portugalii awans na Euro 2020. Drużyna Fernando Santosa zajęła jednak drugie miejsce w grupie. Rywalizację w grupie B wygrała Ukraina, która w ostatnim meczu zremisowała na wyjeździe z reprezentacją Serbii 2:2. Warto dodać, że zespół prowadzony przez Andrija Szewczenkę nie przegrał ani jednego spotkania w tych eliminacjach.