14:0! Niesamowity wynik w meczu el. mistrzostw Europy kobiet!

Niesamowitym wynikiem zakończyło się spotkanie eliminacji do mistrzostw Europy kobiet w piłce nożnej pomiędzy Danią a Gruzją. Gospodynie wygrały aż... 14:0, kompletując w tym spotkanie dwa hat-tricki.

Rozgrywany w Danii mecz reprezentacji kobiet przeciwko Gruzinkom zakończył się niesamowitym rezultatem. Dunki pokonały swoje rywalki aż 14:0, strzelając dziesięć goli jeszcze w pierwszej połowie. W porównaniu do pierwszego spotkania różnica jest kolosalna - w Gruzji Dunki wygrały "tylko" 2:0.

Strzelanie rozpoczęło się już w 4. minucie, gdy swojego pierwszego gola zdobyła Nadim. W 16. i 19. minucie bramki zdobyła Larsen, a w 26. minucie po raz drugi trafiła Nadim. Na tablicy wyników widniał już wtedy wynik 4:0. Dwie minuty później było już 6:0, gdy swoje trafienia zaliczyły Sorensen i Svava. Przed przerwą kolejne bramki zdobyły Harder, Nadim, Sorensen i jeszcze raz Harder.

Po przerwie obraz meczu się nie zmienił. W 53. minucie swojego hat-tricka skompletowała Larsen. Trener Dunek wprowadził trzy zmiany, a w 73. minucie po raz trzeci do bramki Gruzinek trafiła Harder. W ostatnich dziesięciu minutach kolejne trafienia zaliczyły Christiansen i Madsen.

W tabeli grupy B Dania zajmuje 2. miejsce, tuż za Włoszkami. Dunki w pięciu rozegranych meczach zdobyły komplet punktów, strzelając 29 bramek i nie tracąc ani jednej. Reprezentantki Włoch rozegrały jedno spotkanie więcej i także nie straciły dotychczas ani jednego punktu.