Sebastian Boenisch przypomniał o sobie i strzelił absurdalnego gola. Co zrobił bramkarz? [WIDEO]

Były reprezentant Polski gra obecnie w drugiej lidze austriackiej. W meczu Floridsdorfer AC z SV Ried strzelił gola z własnej połowy! Bramkarz popełnił niewytłumaczalny błąd.

Sebastian Boenisch przez ostatnie dwa lata nie mógł znaleźć sobie klubu. Pod koniec sierpnia podpisał kontrakt z austriackim drugoligowcem Floridsdorfer AC i zaczął regularnie występować. W piątek jego drużyna przegrała 1:2 z SV Ried, ale Boenisch zapamięta ten mecz na długo. Zdobył bowiem bramkę z połowy boiska.

Gol zagadka. Co chciał zrobić Sebastian Boenisch?

Nie wiadomo nawet, co chciał w tej sytuacji zrobić. Kopnął z całej siły przed siebie, czy z zamiarem dośrodkowania, czy podania do wbiegających kolegów – to spora zagadka. Ale jeszcze trudniej wytłumaczyć zachowanie bramkarza Riedu. Wyszedł do długo lecącej piłki, a gdy ta odbiła się od ziemi i go przelobowała, był zupełnie zaskoczony. Kuriozalny błąd!

Tak Bayern ograł Borussię 4:0. Robert Lewandowski znów był najlepszy:

Na jego szczęście, Ried zdołał strzelić jeszcze jednego gola i wygrać mecz 2:1. Klub Boenischa jest tuż nad strefą spadkową.