Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Zbigniew Boniek odpowiedział na krytykę okładki albumu na 100-lecie PZPN

- Autor zrobił fantastyczny album, jako prywatne wydawnictwo i wymyślił sobie najlepszą z możliwych reklam, okładkę z prezesem PZPN. To oczywiście nieprawda - powiedział Zbigniew Boniek, odnosząc się do krytyki, która pojawiła się w mediach po publikacji okładki albumu, który niebawem zostanie wydany z okazji 100-lecia PZPN.

"Album 100 lat PZPN to 416-stronicowa publikacja, jakiej nie było. Nie dość, że fascynująca powieść o dziejach polskiego futbolu, od pierwszego kopnięcia, a więc już od 125 lat, opatrzona tysiącami sprawdzonych, nigdzie nie publikowanych ujawnionych faktów, ale też coś, co zdaje się rekordem absolutnym. Wszystkie fotografie i znaki graficzne w kolorze, czyli na poziomie światowym" - czytamy w zapowiedzi encyklopedii, opublikowanej na Facebooku wydawnictwa GiA, odpowiadającego za wydanie jubileuszowej encyklopedii.

Po publikacji powyższej zapowiedzi, w sieci pojawiło się bardzo dużo negatywnych i żartobliwych komentarzy. Wszystkie związane z drobnym szczegółem okładki - umieszczonym w lewym górnym rogu wizerunkiem Zbigniewa Bońka. - Braki mi słów, by to opisać - pisali internauci. - Zibi jest prawie jak Obelix, tyle, że w dzieciństwie wpadł do kotła nie z magicznym napojem dającym gigantyczną siłę, a do kotła z wodą sodową - komentowali dziennikarze sportowi.

Zbigniew Boniek odpowiedział na krytykę okładki albumu na 100-lecie PZPN

Zbigniew Boniek po kilkunastu godzinach od publikacji grafiki postanowił odpowiedzieć na pojawiającą się w mediach społecznościowych krytykę. - Autor zrobił fantastyczny album, jako prywatne wydawnictwo i wymyślił sobie najlepszą z możliwych reklam, okładkę z prezesem PZPN - powiedział Boniek w filmiku opublikowanym na Twitterze. To oczywiście jest nieprawda, ale hejt twitterowy plus kilku uzależnionych dziennikarzy natychmiast to podchwyciło. Czyli nic innego nie robią, jak promują album - dodał.

- Natomiast widząc, że jest koniec tygodnia, proponuję wszystkim, żeby poszli na mecze i obejrzeli bramki swoich najlepszych zawodników. Życzę wszystkim zwycięstw i przyjemnego weekendu - zakończył Boniek nagranie.

Więcej o:
Komentarze (20)
Zbigniew Boniek odpowiedział na krytykę okładki albumu na 100-lecie PZPN
Zaloguj się
 • g106

  Oceniono 6 razy 6

  Typowy Zibi, każdy krytykant to wg niego głupek, pijak i uzależniony dupek. Ważne, że klakierstwo Borków i Szpakowskich mu odpowiada. Zbysiu, okładka jest do d... i żadne twoje pierdzenie tego nie zmieni

 • albrecht_kalba

  Oceniono 8 razy 6

  Tytuł roboczy - "Fascynujące przypadki Kręciny, Fryzjera i działaczy o zachlanych mordach".

 • grazanica

  Oceniono 8 razy 6

  Ego prezesa, podąża jakieś 100 metrów przed nim.

 • segregator-a5

  Oceniono 4 razy 4

  Ciekawe, czy w tej encyklopedii znajdę hasła: sprzedawanie, TW, drukowanie?

 • pierwszychamrp

  Oceniono 6 razy 4

  Fascynująca publikacja 125 lat historii. 8 lat (1974-1982) o grze i 117 lat o sprzedawaniu meczów, chlaniu wódy i przegrywaniu z amatorami, przeplatanymi cotygodniowym klapa, rąsia, buźka, goździk, klapa, rąsia, buźka, goździk. Daję 1.000 złotych za możliwość kupna tej niesłychanie wartościowej publikacji.

 • miszka_szyfman

  Oceniono 8 razy 4

  A nie podobał się wam Grzesiek Lato.

 • joebrzask

  Oceniono 8 razy 4

  ... jeszcze pani Boniek, zapomniał pan życzyć kibicom polskich drużyn powodzenia ich klubom, oraz wielu emocji podczas rozgrywek europejskich w nadchodzącym tygodniu - a wiadomo, że emocje już trzeci rok z rzędu te same. To z kolej dzięki reformie rozgrywek, której pan był orędownikiem...

 • alderamin

  Oceniono 2 razy 2

  czyli Gowarzewski wszystkich podpuścił :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX