Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Kolejne problemy byłych mistrzów Polski. Miasto zawiesza prace nad budową stadionu!

Polonia Warszawa miała w niedalekiej przyszłości cieszyć się nowym stadionem mogącym pomieścić 15 tysięcy widzów. Miała, bo miasto wstrzymało prace z powodu "niepokojących sygnałów dotyczących sytuacji na Polonii oraz niewywiązywania się przez nią ze swoich zobowiązań"

Warszawscy radni przeznaczyli na nowy stadion Polonii Warszawa ponad 150 milionów złotych. Zgodnie z planem, nowy obiekt miał pomieścić 15 tys. kibiców, a w jego pobliżu miała zostać wybudowana hala sportowa. Wiele wskazuje jednak na to, że "Czarne Koszule" będą musiały na jego wybudowanie poczekać nieco dłużej. Wszystko z powodu decyzji miasta o wstrzymaniu prac nad budową.

- W związku z niepokojącymi sygnałami dotyczącymi sytuacji na Polonii oraz niewywiązywania się przez nią ze swoich zobowiązań - brak sponsora strategicznego, generowane kolejne zadłużenie, brak planu naprawczego - m.st. Warszawa wystąpiło do Polonii o wyjaśnienia oraz przedłożenie do 30 listopada br. szczegółowego i realnego planu naprawy i rozwoju Polonii Warszawa S.A. - można przeczytać w oświadczeniu, opublikowanym przez miasto na stronie Urzędu Miasta.

- Do czasu otrzymania planu naprawy i odpowiednich dokumentów, mając na względzie powagę sytuacji oraz konieczność zabezpieczenia interesu miasta, Warszawa jest zmuszona zawiesić prace nad modernizacją kompleksu sportowego zlokalizowanego przy ul. Konwiktorskiej 6 - dodano w oświadczeniu.

To jednak nie koniec problemów Polonii. Już teraz klub ma duże problemy finansowe, a bez znalezienia sponsora w niedalekiej przyszłości długi będą tylko rosnąć. Obecnie zobowiązania wobec miasta wynoszą kilkaset tysięcy złotych, mimo umorzenia prawie dwukrotnie większych należności.

- Pomimo wielomilionowego budżetu spółka, nie regulując należności, m.in. za wykorzystanie miejskiego stadionu, wygenerowała dług w wysokości 1 mln zł. Po zmianie zarządu spółki i przedstawieniu planu naprawczego, Rada m.st. Warszawy w czerwcu 2018 r. zdecydowała o udzieleniu klubowi zgody na umorzenie ponad 730 tys. zł należności przypadających m.st. Warszawie oraz rozłożenie w czasie spłaty pozostałych 386 tys. zł - podsumowano zobowiązania Polonii w komunikacie Urzędu Miasta.

Polonia Warszawa walczy o powrót na salony

Polonia Warszawa została zdegradowana z ekstraklasy w 2013 roku ze względu na problemy finansowe. Powrót nie należy jednak do najłatwiejszych. Klub w sezonie 2015/16 awansował do drugiej ligi, ale już po roku z niej spadł i teraz stara się do niej wrócić. W 2000 roku Polonia wywalczyła drugie i jak na razie ostatnie mistrzostwo Polski. Dodatkowo pięciokrotnie znajdowała się na podium rozgrywek i dwukrotnie zdobyła Puchar Polski.

Więcej o:
Komentarze (66)
Kolejne problemy byłych mistrzów Polski. Miasto zawiesza prace nad budową stadionu!
Zaloguj się
 • j666

  Oceniono 8 razy 6

  Hala jest ważniejsza od kolejnego stadionu. W Warszawie nie ma gdzie w dobrych warunkach oglądać siatkówki czy koszykówki.

 • ds215

  Oceniono 14 razy 4

  oczewiscie mimilony na polonie sa a i sa ogloszenia o poszukiwaniu nauczycieli za 2250 zl miesieczne brutto

 • karo80.0

  Oceniono 11 razy 3

  Podobna „niesamowita” historia jak w przypadku Wisły Kraków. Brakuje jednego pytania - dlaczego miasto, czyli mieszkańcy/podatnicy mają w ogóle finansować przybytek prymitywnych kopaczy szmacianki i równie prymitywnych działaczy? Śmierdzi przekrętem na kilometr.

 • kosher_moher

  Oceniono 15 razy 3

  Za 150mln miasto mogłoby wybudować 400 - 500 mieszkań dla nauczycieli, których brakuje w Warszawie niemało.

 • clownterror666

  Oceniono 2 razy 2

  Polonia Warszawa hmmm ......niech pomysle ......byl taki klub ???

 • epik73

  Oceniono 6 razy 2

  A na cholerę taki obiekt klubowi który chyli się ku upadkowi

 • boliver

  Oceniono 8 razy 2

  Nalezy zaorac bez dyskusji

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX