Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Ostra kara od UEFA! Walczą o awans na Euro, ale będą musieli radzić sobie bez wsparcia

Reprezentacja Serbii rozegra najbliższy, domowy mecz eliminacji mistrzostw Europy 2020 z Luksemburgiem przy pustych trybunach. To kara m.in. za rasistowskie okrzyki, jakie serbscy kibice wznosili podczas wrześniowego spotkania z Portugalią. Serbowie zajmują obecnie 3. miejsce w tabeli grupy B i mają duże szanse, by awansować do finałów turnieju.

UEFA nie miała litości dla serbskiej federacji. W najbliższym meczu eliminacji Euro 2020 z Luksemburgiem (14 listopada) Serbowie zagrają przy pustych trybunach. To kara za rasistowskie okrzyki i użycie niedozwolonej pirotechniki podczas domowego spotkania z Portugalią (7 września).

Po zwycięstwie 2:0 z Macedonią Północną przepustkę na Euro zapewniła sobie reprezentacja Polski. Tak polscy piłkarze świętowali awans do finałów europejskiego czempionatu:

Eliminacje Euro 2020. UEFA ukarała reprezentację Serbii. To efekt rasistowskich okrzyków na stadionie

Co więcej, europejska federacja zdecydowała, że jeśli w ciągu kolejnych 12 miesięcy skandaliczne zachowanie kibiców się powtórzy, kibice reprezentacji ponownie nie wejdą na stadion. Serbowie muszą też zapłacić ponad 30 tysięcy euro grzywny. 

- Organ Kontroli Etyki i Dyscypliny UEFA zdecydował zlecić Serbskiemu Związkowi Piłki Nożnej rozegranie dwóch kolejnych spotkań w roli gospodarza bez udziału kibiców. Druga z kar pozostaje w zawieszeniu na okres 12 miesięcy - podała w oficjalnym oświadczeniu UEFA.

Serbia zajmuje obecnie 3. miejsce w grupie B (10 punktów), tracąc do wicelidera - Portugalii - zaledwie punkt. Ostatnie dwa spotkania eliminacji - ze wspomnianym Luksemburgiem oraz Ukrainą (17 listopada) - drużyna Ljubisa Tumbakovicia rozegra na własnym stadionie. Pewny udziału w finałach ME jest już lider grupy - Ukraina (19 pkt). 

Pobierz aplikację Football LIVE na Androida

Football LIVEFootball LIVE Football LIVEWięcej o:
Komentarze (9)
Ostra kara od UEFA! Walczą o awans na Euro, ale będą musieli radzić sobie bez wsparcia
Zaloguj się
 • duffie

  Oceniono 4 razy 4

  A co z Turkami,ku... jego mać??

 • piotrm74

  Oceniono 2 razy 2

  Wow mecz z Luksemburgiem.... Ta potęga rozjedzie ich jak walec...

 • leseser

  Oceniono 2 razy 2

  Ostra?! Panie redaktorze czyli co mieli poklepać ich po plecach i powiedzieć, "w sumie stało się to zdarzyło się wam dopiero 143 raz więc przymkniemy oko" Trochę wyobraźni panie redaktorze.

 • karoljuve

  Oceniono 1 raz 1

  Czekamy na kary dla Turków i Bułgarów.

 • piotrm74

  Oceniono 1 raz 1

  UEFA jest jak "Trzy mądre małpy" w jednej postaci - w stosunku do Turcji...

 • stefanowie

  Oceniono 1 raz 1

  To już koniec reprezentacji Serbii w piłce nożnej. 30 tysięcy euro i cały jeden mecz bez kibiców, oni się już nie podniosą...

 • wichura

  Oceniono 2 razy -2

  Serbia ma "od zawsze" pod górkę z UEFA...
  Ale z Luksemburgiem poradzą sobie nawet w takich okolicznościach.
  Velijka Srbija!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX