Fantastyczny gol bramkarza z rzutu wolnego w końcówce meczu. Zwycięstwo w ostatnich sekundach

Do niecodziennej sytuacji doszło w końcówce meczu drugiej ligi norweskiej pomiędzy Skeid Oslo i Ullensaker/Kisa IL. Gospodarze prowadzili do 89. minuty, ale ostatecznie przegrali 1:2, a jedną z bramek dla gości zdobył ich bramkarz, Stefan Hagerup.

Była 89. minuta wyjazdowego spotkania Ullensaker/Kisa IL z Skeid Oslo. Gospodarze prowadzili 1:0, a goście szykowali się do wykonania rzutu wolnego. Ku zaskoczeniu piłkarzy ze stolicy Norwegii, stały fragment gry gości wykonywał ich bramkarz, Stefan Hagerup. 25-latek ustawił piłkę kilka metrów przed polem karnym i oddał bardzo mocne i precyzyjne uderzenie. Mimo dużej odległości, strzał zaskoczył bramkarza rywali na tyle, że nie zdołał on wybić piłki, bezradnie patrząc, jak ta odbija się od poprzeczki i wpada do jego bramki.

Na tym problemy gospodarzy się nie skończyły, w trzeciej minucie doliczonego czasu gry, kilkanaście sekund przed końcowym gwizdkiem, gola strzelił Vamouti Diomande, zapewniając zwycięstwo gościom, którzy dzięki temu awansowali w tabeli drugiej ligi norweskiej na 9. miejsce.