Belgia bez szans. Polska wygrała grupę na MŚ w piłce nożnej sześcioosobowej!

Reprezentacja Polski w piłce nożnej sześcioosobowej wygrała z Belgią 6:1 w ostatnim meczu fazy grupowej mistrzostw świata. Zespół Klaudiusza Hirscha wygrał grupę i jeszcze w piątek o godzinie 21:10 zagra w 1/8 finału. Rywala pozna około południa, po zakończeniu meczu Anglia - Urugwaj. Transmisje z meczów Polaków na Sport.pl, na YouTubie Sport.pl oraz Facebooku Sport.pl.

Po czwartkowym rozbiciu reprezentacji Litwy (6:0), Polacy znaleźli się w bardzo dobrej sytuacji w grupie. By zająć pierwsze miejsce w grupie, zespół Klaudiusza Hirscha musiał pokonać najsłabszą w niej Belgię, która przegrała wszystkie trzy dotychczasowe mecze.

Polska pokonała Belgię! Zobacz ostatni mecz naszej drużyny w fazie grupowej MŚ w socca

Spotkanie rozpoczęło się zgodnie z oczekiwaniami. Polacy, którzy zaczęli bardzo ofensywnie, pierwszą bramkę zdobyli już w 28. sekundzie. Na strzał z dystansu zdecydował się Mariusz Milewski, który kompletnie zaskoczył belgijskiego bramkarza. W kilku następnych minutach mieliśmy szanse na podwyższenie prowadzenia. Najlepszą miał Milewski, jednak jego strzał odbił się od spojenia słupka z poprzeczką.

W 6. minucie Belgowie niespodziewanie doprowadzili do wyrównania. Moment nieuwagi naszej obrony, w pierwszym ataku rywali, wykorzystał Liam Moretti. Przeciwnicy remisem cieszyli się osiem minut. Wtedy, podobnie jak w meczu z Litwą, nasza drużyna sprytnie wykonała rzut wolny. Po podaniu Mateusza Glińskiego gola ponownie strzelił Milewski.

Polacy niespodziewanie długo czekali na kolejną bramkę. W 32. minucie bardzo pomógł nam w tym belgijski bramkarz, który popełnił błąd przy wyprowadzeniu piłki, stracił ją na linii środkowej, a w pustej bramce spokojnie umieścił ją Kamil Kucharski.

Cztery minuty później podobny błąd popełnił belgijski obrońca, a po dwójkowej akcji, piłkę w bramce klatką piersiową umieścił Ariel Mnochy. Polacy, mimo prowadzenia, nie zwalniali tempa i niewiele ponad później, strzelili kolejnego gola. Tym razem zrobił to Gliński, który pokonał belgijskiego bramkarza sprytnym, plasowanym uderzeniem. W ostatnich sekundach szóstą bramkę dołożył zaś Bartłomiej Dębicki.

Wygrana oznacza, że Polacy jeszcze w piątek rozegrają mecz 1/8 finału. Naszym rywalem będzie ktoś z trójki Bułgaria, Anglia, Urugwaj. Przeciwnika poznamy jednak dopiero około godziny 12:00, po zakończeniu meczu Anglia - Urugwaj. Niezależnie od tego, kto będzie naszym rywalem, mecz rozpoczniemy o godzinie 21:10. Transmisje z meczów Polaków na Sport.pl, na YouTubie Sport.pl oraz Facebooku Sport.pl.