Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Christo Stoiczkow komentował skandal podczas meczu Bułgaria - Anglia. Legendarny piłkarz popłakał się na wizji

- Trzeba wprowadzić zakazy stadionowe lub nawet cięższe kary (...) Normalni kibice nie zasługują na cierpienie. Myślicie, że czuję się z tym dobrze? - powiedział Christo Stoiczkow na antenie amerykańskiej stacji telewizyjnej TUDN, komentując w ten sposób skandaliczne wydarzenia, do których doszło podczas meczu eliminacji Euro 2020, w którym Bułgarzy zmierzyli się z Anglią. Legendarny Bułgar po tych słowach się rozpłakał.

W skandalicznych okolicznościach odbyło się poniedziałkowe spotkanie eliminacje Euro 2020 Bułgaria - Anglia. Goście wygrali 6:0, ale więcej mówi się po meczu nie o jego wyniku, a o zachowaniu fanów gospodarzy. Bułgarscy kibice przez całe spotkanie obrażali w rasistowski sposób angielskich zawodników. Naśladowali małpy, wykrzykiwali rasistowskie hasła, wykonywali saluty rzymskie, a także zakładali koszulki z hasłem "No Respect". To ostatnie to forma wyśmiania akcji UEFA, kładącej nacisk na poszanowanie równości w sporcie. Sędzia Ivan Bebek, który prowadził to spotkanie, dwukrotnie decydował się na jego przerwanie.

Piłkarz ekstraklasy w drużynie tygodnia. "Wielki moment" w wideo poniżej:

Stoiczkow został poproszony o komentarz dotyczący skandalu podczas meczu Bułgaria - Anglia. Legendarny piłkarz popłakał się na wizji

O komentarz dotyczący skandalicznego zachowania bułgarskich kibiców, poproszony został Christo Stoiczkow, były reprezentant Bułgarii. - Trzeba wprowadzić zakazy stadionowe lub nawet cięższe kary. Tak, jak jest w Anglii od lat. Powinno być co najmniej pięć lat zakazu wejścia na stadiony i to nie tylko na mecze reprezentacji, ale także ligowe - przyznał 53-latek, który w przeszłości grał m.in. w FC Barcelonie. - Normalni kibice nie zasługują na cierpienie. Myślicie, że czuję się z tym dobrze? - dodał na antenie hiszpańskojęzycznej stacji telewizyjnej TUDN, która działa na terenie Stanów Zjednoczonych. W trakcie wypowiadania tych słów Stoiczkow nie wytrzymał - w pewnym momencie opuścił głowę i zaczął płakać.

Więcej o:
Komentarze (146)
Christo Stoiczkow komentował skandal podczas meczu Bułgaria - Anglia. Legendarny piłkarz popłakał się na wizji
Zaloguj się
 • grzegorz-g1953

  Oceniono 45 razy 41

  Wyrazy uznania Stoiczkow. To nie Twoja wina, że na trybunach byli idioci.

 • cozano

  Oceniono 29 razy 29

  Sądzę, że wynikiem 6:0 Anglicy dosyć dosadnie dali do zrozumienia kim są gospodarze. Niemniej postawa Bułgarów, jaką zaprezentowali na meczu, powinna zostać dodatkowo "uhonorowana".

 • alejagwiazd

  Oceniono 34 razy 28

  Najpierw sobie takich durniow wychowujecie w szkolach, cerkwiach i na trybunach a potem płacz

 • myciel66

  Oceniono 26 razy 24

  To tylko dobrze o nim świadczy.

 • arkon4

  Oceniono 23 razy 23

  Jeden z niewielu grający kiedyś w Barcelonie o którego grze i zaangażowaniu ojcowie i dziadkowie kibicujący Barce opowiadają dzieciom....

 • z.wyspy

  Oceniono 28 razy 18

  Czyżby narybek PiSu , tępe młode bandziory z Polski jakimś cudem trafił do Bułgarii?

 • jokemaker

  Oceniono 21 razy 17

  Dobra zmiana dotarła do Bułgarii

 • veronicahighlander

  Oceniono 19 razy 15

  Nie ma się co dziwić, wszak wśród kibiców piłki kopanej inteligencja jest cechą deficytowa stąd też często u nich obserwujemy zachowania prostackie, burackie, żałosne, żenujące i małostkowe reakcje neandertalskie. Nawet jeśli wielu z nich pozornie wydają sie normalni to jest to tylko maska skrywajaca patologie a wraz z nią ból egzystencjalny i niską samoocenę taki mały człowieczeczek nie za mądry i słaby psychicznie(mocy w tłumie, kominarce i że sprzętem w ręce) stara sobie rekompensowac żałosny żywot i tym samym zagluszyc kompleksy i dysonanse wewnętrzne. Taka ucieczka w ułudę.

 • ziaburek

  Oceniono 38 razy 12

  Ktoś pamięta jeszcze słynny mecz na Wembley? I te wrzaski: animals, którymi przywitano naszą reprezentację? A to było ponad czterdzieści pięć lat temu...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX