Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Tureccy piłkarze ponownie salutowali po strzelonym golu. UEFA zajmie się sprawą?

Turcy zremisowali w poniedziałek z Francuzami 1:1 w meczu eliminacji do Euro 2020. Po spotkaniu jednak najwięcej mówi się o kontrowersyjnym geście tureckich piłkarzy, którzy ponownie salutowali po strzeleniu gola.

Francuzi na własnym stadionie podejmowali Turków. Od początku spotkania zespół Didiera Deschampsa atakował, ale nie był w stanie znaleźć sposobu na tureckiego bramkarza. Udało się to dopiero w 76. minucie, gdy po rzucie rożnym gola zdobył Olivier Giroud. Sześć minut później stan meczu wyrównał strzałem głową Ayhan.

Dużo więcej niż o wyniku mówi się jednak o zachowaniu tureckich piłkarzy. Po bramce Ayhana podbiegli do narożnika boiska, gdzie ponownie zasalutowali kibicom gości, zebranym na trybunach. To nie pierwszy taki przypadek, po tym, jak w meczu z Albanią, Turcy w identyczny sposób okazali radość po golu dającym zwycięstwo, strzelonym w ostatniej minucie meczu, okazując w ten sposób swoje poparcie wojskom tureckim, którzy w Syrii prowadzą operację przeciwko Kurdom.

Rzecznik prasowy UEFA, Philip Townsend oświadczył, że UEFA przyjrzy się sposobowi, w jaki piłkarze Turcji świętowali wygraną z Albanią w eliminacjach mistrzostw Europy. Na razie jednak europejska federacja nie podjęła żadnej decyzji w związku z tym zdarzeniem.

Więcej o:
Komentarze (30)
Tureccy piłkarze ponownie salutowali po strzelonym golu. UEFA zajmie się sprawą?
Zaloguj się
 • jan.zaprawa

  Oceniono 32 razy 28

  Zrobić im przysługę i zawiesić reprezentację aby nie mieli dylematu czy bić się za ojczyznę na wojnie czy na boisku. Wysłać ich na wojnę niech tam sobie grają.

 • swru

  Oceniono 25 razy 23

  Za rasizm wywalają od razu a za oddanie hołdu mordercom nic ? bez żartów.

 • pritchard

  Oceniono 20 razy 18

  Wykluczyc z UEFA i tyle.
  Przyszłe eliminacje mistrzostw Azji są bardziej odpowiednim miejscem na takie popisy.

 • glencok

  Oceniono 15 razy 13

  "twardziele" z ferrari na parkingu. Niech założą mundury i na pierwszą linię na rok do Syrii. Ciekawe czy tam będą salutować pod kulami czy podkulą ogony i uciekną do cieplutkiego bogactwa

 • gunston

  Oceniono 10 razy 8

  Stadion zamknąć dla meczów międzynarodowych a piłkarzy wysłać na front. Niech tam salutują. Piłka miała łączyć ludzi a nie promować agresję.

 • iarna

  Oceniono 20 razy 8

  Oni się naprawdę proszą....
  Ale ciekawe jest to że relatywnie niedaleko jest naród zauważalnie głupszy i bardziej dziki od polskiego

 • extrafresh

  Oceniono 6 razy 4

  Karaluchy niech wygumiają.

 • aussieozz

  Oceniono 6 razy 2

  Przyznać walkowery dla przeciwników za oba mecze

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX