Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Trener Bułgarii o rasistowskich okrzykach w trakcie meczu. "Nic nie słyszałem"

- Osobiście nic nie słyszałem - odparł Krasimir Bałakow, selekcjoner reprezentacji Bułgarii, który po meczu z Anglią (0:6) zapytany został o rasistowskie hasła, które wykrzykiwane były na stadionie w Sofii. - W poniedziałek nie tylko nasi kibice źle się zachowywali, Anglicy również - wskazał.

Rasistowskie okrzyki, rzymskie saluty i dwukrotnie przerwana gra przez sędziego. Poniedziałkowy mecz eliminacji ME Bułgaria - Anglia (0:6) odbył się w atmosferze skandalu. - Osobiście nie słyszałem żadnych okrzyków, o które pytacie. Widziałem jedynie, że sędzia przerwał mecz. Muszę jednak dodać, że niedopuszczalne było nie tylko zachowanie bułgarskich kibiców, ale także Anglików, którzy gwizdali i krzyczeli w trakcie naszego hymnu, a w drugiej połowie dodatkowo obrażali naszych kibiców - przyznał selekcjoner Bułgarii Krasimir Bałakow w rozmowie ze "Sky Sports".

Angielska federacja wydała oświadczenie

Tuż po zakończeniu spotkania angielska federacja wydała komunikat. - Podczas meczu eliminacji Euro 2020 przeciwko Bułgarii nasi gracze usłyszeli z trybun rasistowskie okrzyki. To obrzydliwe i niedopuszczalne. Niestety, nie pierwszy raz spotyka to naszych graczy. Na takie zachowania nie ma jednak miejsca w społeczeństwie, a tym bardziej w piłce nożnej. Dlatego poprosiliśmy UEFA o zbadanie sprawy w trybie pilnym - napisano w oświadczeniu.

- Powtórzę jeszcze raz: najpierw coś trzeba udowodnić, że to była prawda. Jeżeli te oskarżenia się potwierdzą, oczywiście będziemy musieli się wstydzić i za to przeprosić - odparł Bałakow. Bułgaria nie ma już szans na awans na Euro 2020. Na dwie kolejki przed końcem eliminacji w grupie A prowadzi Anglia (15 punktów), drugie miejsce zajmują Czesi (12), a trzecie Kosowo (11).

Więcej o:
Komentarze (7)
Trener Bułgarii o rasistowskich okrzykach w trakcie meczu. "Nic nie słyszałem"
Zaloguj się
 • lol76

  Oceniono 7 razy 5

  On jest przeciez gluchy. Zostawcie go w spokoju. Jak mial slyszec????

 • ikebroflovski

  Oceniono 4 razy 2

  Czyli u nas nie jest jeszcze najgorzej - na meczach repry, byłoby to jednak nie do pomyślenia - NA RAZIE! Bo przed nami kolejne 4 lata Partii, światła narodu.

 • what-for

  Oceniono 8 razy 2

  Pisia mentalność: "Nie widziałem, nie słyszałem - chędożyłem".

 • aaronbund

  Oceniono 3 razy 1

  to teraz zawołaniem jaśnie panującego obozu władzy będzie nie: "teraz budapeszt", ale "Sofia now".

 • feldkuratkatz

  Oceniono 1 raz 1

  a u was murzynów biją....

 • fuszi

  Oceniono 3 razy 1

  Proszę Pani, a oni się zaczynają...

 • adam.de

  0

  Nawet za Kosowem są? Niezły cyrk w tej Bułgarii!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX