Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Obrzydliwe obrazki na meczu eliminacji Euro 2020. "Trzeba się tego pozbyć!" [WIDEO]

Rasistowskie okrzyki, rzymskie saluty i dwukrotnie przerwana gra przez sędziego. Mecz eliminacji ME Bułgaria - Anglia odbył się w atmosferze skandalu.
Wydarzyło się dzisiaj coś, co nie powinno się wydarzyć w 2019 roku. Ale jesteśmy dumni z tego, że wznieśliśmy się ponad to, by zdobyć trzy punkty. Trzeba się jednak tego pozbyć! Jestem wdzięczny za wspaniałe wsparcie kibiców z Anglii. Dzisiaj byliście z nami w najbardziej znaczący i możliwy sposób. I wszyscy wam jesteśmy za to bardzo wdzięczni. Bezpiecznej podróży do domu, uważajcie na siebie

- napisał mediach społecznościowych Marcus Rashford, a więc strzelec pierwszego gola dla Anglików, którzy w Sofii pokonali Bułgarię aż 6:0. Więcej niż o samym meczu mówi się jednak o tym, co działo się na trybunach. Rasistowskie przyśpiewki, małpie odgłosy, a nawet rzymskie saluty. Poniedziałkowe spotkanie odbyło się w atmosferze skandalu.

Angielska federacja wydała oświadczenie

Tuż po zakończeniu spotkania angielska federacja wydała komunikat. - Podczas meczu eliminacji Euro 2020 przeciwko Bułgarii nasi gracze usłyszeli z trybun rasistowskie okrzyki. To obrzydliwe i niedopuszczalne. Niestety, nie pierwszy raz spotyka to naszych graczy. Na takie zachowania nie ma jednak miejsca w społeczeństwie, a tym bardziej w piłce nożnej. Dlatego poprosiliśmy UEFA o zbadanie sprawy w trybie pilnym - napisano w oświadczeniu.

Anglia na dwie kolejki przed końcem eliminacji prowadzi w grupie A. Ma 15 punktów, drugie Czechy - 12, a trzecie Kosowo - 11.

Zobacz, jak reprezentacja Polski cieszyła się z awansu na Euro 2020

Więcej o:
Komentarze (153)
Obrzydliwe obrazki na meczu eliminacji Euro 2020. "Trzeba się tego pozbyć!" [WIDEO]
Zaloguj się
 • sw.stefan

  Oceniono 62 razy 38

  Wschód zawsze był do tyłu po parędziesiąt lat,my teraz np. przerabiamy klimaty III rzeszy i Hitlera,czyli bydło powstałe z kolan i narodowy socjalizm.

 • pedro.666

  Oceniono 32 razy 18

  "gracze z Anglii byli poddani obrzydliwym rasistowskim śpiewom"
  ...a redakcja najwyraźniej jest poddana obrzydliwemu google translatorowi...

 • muchitek

  Oceniono 17 razy 15

  Może by trochę prościej sklecić ten artykuł i prost napisać czy to Bułgarzy czy Anglicy się tak zachowywali.

 • wm1963

  Oceniono 20 razy 12

  Bułgaria jest w UE. Kto będzie tam na wczasach nich odwiedzi Neseber. Na półwyspie w sklepikach ze starociami bez problemu można kupić faszystowskie pamiątki. Czasopisma SS, odznaczenia, oryginalne wydanie Mein Kampf, mundury SS i Bułgarskiej armii wspierającej Hitlera i wiele innych. Dla mnie to nie do przyjęcia.

 • cim_cum

  Oceniono 12 razy 10

  Kibolskie ryje wszędzie są takie same. Oprawa oczu i ust jest identyczna. Albo to jakiś rodzaj upośledzenia, albo... rasa.

 • krecik2109

  Oceniono 12 razy 10

  Widać są tam "prawdziwi" Bułgarzy

 • daniell157

  Oceniono 18 razy 10

  To wszystko pokazuje że zacofane ludy zyjace w ciemnogrodach, zeby się dowartosciowac muszą wyznawac Hitlera i innych jemu podobnych, no ale widać ze głowy myślą nie skalane. A najlepszy ten który pod uchem ma krzyż, a czci Salut osoby odpowiadającej za jedną z największych zbrodni na świecie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX