Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Rasistowski skandal w Sofii! Sędzia musiał dwukrotnie przerywać mecz!

Sędzia spotkania Bułgaria - Anglia dwukrotnie był zmuszony do przerwania meczu. Powodem było skandaliczne zachowanie kibiców gospodarzy, który udawali odgłosy małp, a następnie wykonywali nazistowskie pozdrowienie.

Anglicy starali się zatrzeć fatalne wrażenie, po porażce 1:2 z Czechami na własnym stadionie. Już w 7. minucie Rashford pokonał bramkarza Bułgarii. Przed przerwą kolejne bramki zdobywali Barkley (dwukrotnie) i Sterling. Po przerwie wynik podwyższył jeszcze raz Sterling, a pięć minut przed końcem wynik meczu ustalił Harry Kane.

Po meczu jednak znacznie więcej mówi się o skandalicznym zachowaniu bułgarskich kibiców. W trakcie pierwszej połowy, sędzia prowadzący spotkanie dwukrotnie był zmuszony do jego przerwania. Fani zebrani na trybunach udawali odgłosy małp, a następnie wykonywali nazistowskie pozdrowienie. Większość z nich w przerwie opuściła trybuny stadionu w Sofii. Na razie nie wiadomo, jak do całej sytuacji odniesie się UEFA.

Tuż po zakończeniu spotkania angielska federacja wydała komunikat. - Możemy potwierdzić, że gracze z Anglii byli poddani obrzydliwym rasistowskim śpiewom podczas meczu eliminacji Euro 2020 przeciwko Bułgarii. To niedopuszczalne, a naszym bezpośrednim celem jest wsparcie graczy i personelu. Jak niestety wiemy, nie jest to pierwszy raz, gdy nasi gracze zostali poddani takim nadużyciom. Nie ma miejsca na takie zachowania w społeczeństwie, a tym bardziej w piłce nożnej. Poprosiliśmy UEFA o zbadanie sprawy w trybie pilnym - napisano w oświadczeniu.

W tabeli grupy A prowadzą Anglicy, mający 15 punktów. Za nimi są Czesi, mający 3 punkty mniej. Kosowo, będące na 3. miejscu, mają 11 punktów. Wszystkie te drużyny mają do rozegrania jeszcze 2 mecze. Bułgarzy zajmują 5. miejsce, notując 3 remisy i 4 porażki w 7 spotkaniach.

Więcej o:
Komentarze (49)
Rasistowski skandal w Sofii! Sędzia musiał dwukrotnie przerywać mecz!
Zaloguj się
 • christomoltisanti

  Oceniono 26 razy 12

  Teraz Bułgarom na zmywakach w Anglii nie dadzą żyć. Ale ćwoki żyją nie tylko w naszym Ciemnogrodzie...

 • diesel_poznan

  Oceniono 12 razy 8

  Dlaczego jest napisane, że udawali odgłosy małp? Oni po prostu się na tym poziomie komunikują. Przepraszam, że obrażam małpy w tym momencie.

 • goldenboy34

  Oceniono 10 razy 4

  brudasy bułgarskie udawały małpy...wyborne
  faszystowskie pozdrowienia bułgarów to nic nowego, wszak to przecież sojusznik charyzmatycznego pana z wąsikiem w czasach IIWS

 • surferkaj

  Oceniono 8 razy 4

  to są kompleksy Europy środkowo wschodniej, u nas też na stadiony przychodzą małpy myślące że są ludźmi.

 • carlos_512

  Oceniono 8 razy 4

  "Anglicy starali się zatrzeć fatalne wrażenie, po porażce 1:2 z Czechami na własnym stadionie."

  Panie "dziennikarzu" od kiedy Praga stała się częścią Anglii?
  może Warszawa też by mogła?

 • miszka_szyfman

  Oceniono 4 razy 4

  Anglicy przegrali z Czechami ale nie na własnym stadionie.

 • miszka_szyfman

  Oceniono 3 razy 3

  Anglicy przegrali z Czechami ale nie na własnym stadionie.

 • alfred.ziemniak

  Oceniono 37 razy 3

  prymitywna, zacofana, buraczana i wieśniacka europa wschodnia, tak jak my

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX