Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

UEFA może ukarać Turcję za kontrowersyjny gest piłkarzy

Reprezentacja Turcji wygrała z Albanią w eliminacjach do mistrzostw Europy. Gospodarze strzelili gola w ostatniej minucie meczu, a tuż po bramce zaprezentowali kontrowersyjny gest. Teraz UEFA przyjrzy się ich zachowaniu.

Turcy męczyli się z Albanią aż do 90. minuty, kiedy Ardian Ismajli wpadł na Thomasa Strakoshę, a nieporozumienie stopera z bramkarzem wykorzystał Tosun, który skierował piłkę do pustej bramki. Tuż po strzelonym golu reprezentanci Turcji ustawili się w szeregu i zaczęli salutować, co zostało odebrane jako wyraz poparcia dla działań militarnych Turcji.

Przypomnijmy: kilka dni temu Turcja rozpoczęła działania wojenne na terenie Syrii. W sobotę Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka poinformowało, że w ciągu ostatnich trzech dni liczba ofiar wzrosła do 143 osób (w tym 20 cywilów). Rzecznik prasowy UEFA, Philip Townsend oświadczył, że UEFA przyjrzy się sposobowi, w jaki piłkarze Turcji świętowali wygraną z Albanią w eliminacjach mistrzostw Europy.

Zobacz wideo, w którym Roman Kołtoń tłumaczy, dlaczego Zbigniew Boniek zatrudnił Jerzego Brzęczka [SEKCJA PIŁKARSKA]

Po 7. kolejkach grupy H Turcy zajmują pierwszą pozycję w tabeli i już są o krok od awansu na Euro 2020. Albania jest czwarta i ma dziewięć punktów, czyli o dziewięć "oczek" mniej niż Turcja.

Więcej o:
Komentarze (2)
UEFA może ukarać Turcję za kontrowersyjny gest piłkarzy
Zaloguj się
  • eurotram

    Oceniono 4 razy 4

    I bardzo dobrze! Mam nadzieję,że łupną im taką karę,że im się odechce. Chociaż chyba lepiej piłkarzom walnąć karę dyskwalifikacji,bo jak związek dostanie, to jeszcze Gollum im to odgórnie wynagrodzi.

  • marek804

    Oceniono 1 raz 1

    Za głupotę należy płacić, więc mam nadzieję że Turcy zostaną dotkliwie ukarani.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX