Znakomity początek MŚ w socca. Polska pokonała Maroko!

Reprezentacja Polski w piłce nożnej sześcioosobowej pokonała Maroko 3:1 w pierwszym meczu mistrzostw świata, które rozgrywane są na Krecie. Transmisje z meczów Polaków na Sport.pl, na YouTube Sport.pl oraz Facebooku Sport.pl.

Świetne otwarcie mistrzostw świata w socca. Zobacz, jak Polska pokonała Maroko!

Była 12. minuta meczu, gdy z prawej strony w pole bramkowe Marokańczyków zagrał Bartłomiej Dębicki, a bramkarz rywali zanotował bardzo niepewną interwencję, odbijając piłkę przed siebie. Tam, na nasze szczęście, znalazł się Ariel Mnochy, który strzałem z bliska dał naszej reprezentacji prowadzenie w meczu otwarcia mistrzostw świata w piłce nożnej sześcioosobowej.

Prowadzenie, które do gry zespołu Klaudiusza Hirscha wprowadziło sporo bardzo potrzebnego spokoju. Polacy, wicemistrzowie świata sprzed roku, mecz z Marokiem zaczęli nerwowo. Nasza drużyna była co prawda lepsza i przeważała, jednak nie potrafiła sobie stworzyć dogodnej okazji do zbycia bramki. W naszej grze dużo było niecelnych strzałów z dystansu, a mało realnego zagrożenia pod bramką Marokańczyków.

Rywale, którzy w pierwszej połowie starali się nas groźnie kontrować, drugi cios otrzymali zaraz po przerwie. W 21. minucie znakomitym podaniem popisał się Wojciech Springer, a płaskim strzałem gola na 2:0 strzelił Krzysztof Elsner.

Z minuty na minutę Polacy prezentowali się coraz lepiej, łapiąc coraz większy luz. W drugiej połowie blisko strzelenia goli byli Mateusz Gliński oraz Mnochy, jednak pierwszy trafił w słupek, a drugi pomylił się o centymetry, uderzając z dystansu.

Najlepszym dowodem na luz w naszej grze jest jednak bramka, którą zespół Hirscha zdobył w końcówce meczu. Najpierw świetnym przyjęciem piłki i podaniem popisał się Mateusz Szafrański, który podał do Mateusza Glińskiego. Ten zaś spokojnie wyłożył piłkę do Dębickiego, który z bliska podwyższył na 3:0. Trzecie trafienie za mocno rozluźniło naszą drużynę, która w ostatniej minucie gry straciła bramkę. Tę zdobył kapitan Marokańczyków - Mohamed Toumati.

Polska pokonała Maroko 3:1 i po pierwszej kolejce zajmuje drugie miejsce w grupie C. W niej prowadzą Litwini, którzy w sobotę pokonali Belgię 3:0. W naszej grupie gra jeszcze Walia i to z nią teraz zmierzy się zespół Hirscha. Mecz Polska - Walia we wtorek o godzinie 12:00. Transmisja na żywo oraz materiały z meczu na Sport.pl.