Efektowna wygrana reprezentacji Belgii. Znamy pierwszego finalistę Euro 2020

Reprezentacja Belgii pokonała San Marino aż 9:0 w meczu kwalifikacji Euro 2020. Brązowi medaliści ostatniego mundialu są pierwszym zespołem, który zakwalifikował się do turnieju.

Dlaczego Zbigniew Boniek zatrudnił Jerzego Brzęczka? [SEKCJA PIŁKARSKA]

Chociaż Belgowie w meczu z San Marino na pierwszego gola czekali do 28. minuty, to do przerwy prowadzili aż 6:0. Pierwszą bramkę zdobył Romelu Lukaku, a później do siatki trafiali kolejno Nacer Chadli, Cristian Brolli (gol samobójczy), ponownie Lukaku, Toby Alderweireld oraz Youri Tielemans. W drugiej połowie gole dołożyli Christian Benteke, Yari Verschaeren oraz Timothy Castagne.

Siódma wygrana w eliminacjach z rzędu sprawiła, że Belgowie jako pierwsza drużyna zakwalifikowali się na mistrzostwa Europy. Brązowi medaliści poprzedniego mundialu mają trzy punkty przewagi nad drugą Rosją oraz 11 "oczek" więcej od trzeciego Cypru. Kolejne miejsca w tej grupie zajmują Kazachstan, Szkocja oraz San Marino.

Kolejny mecz Belgowie rozegrają w niedzielę. Wtedy to zagrają na wyjeździe z Kazachstanem. Początek spotkania o godzinie 15:00.