Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Pierwsza taka czerwona kartka w historii. "Sędzia był żałosny" [WIDEO]

Zawodnik Glentoran Darren Murray został pierwszym piłkarzem w historii, który został wyrzucony z boiska za nieprzestrzeganie nowych przepisów związanych ze zmianami piłkarzy. - Występ sędziego był żałosny - grzmiał trener Glentoran.

Nowe zmiany w przepisach obowiązujące od tego sezonu jasno stanowią, że przy zmianie schodzący piłkarz musi opuścić boisko przy najbliższej linii bocznej lub końcowej, by w ten sposób nie przedłużać gry. Jednak Darren Murray nie zastosował się do nich i mimo sugestii sędziego wybrał dłuższą drogę i ku swojemu zaskoczeniu dostał drugą żółtą kartkę, przez co zmiana musiała zostać odwołana.

Tak wyglądała ta sytuacja:

Piłkarze Glentoranu oraz trener Mick McDermott byli wściekli. - Ten występ sędziego był żałosny. Mecz został zrujnowany przez jedną osobę. W tej sytuacji powinien wygrać zdrowy rozsądek - stwierdził McDermott. Szkoleniowiec rywali również uważa, że sędzia nie podjął dobrej decyzji. - Doszło do sporego zamieszania. Myślałem, że coś się stało, gdy schodził z boiska, ale nie byłem pewny. Jeśli dostajesz żółtą kartkę za coś takiego, to przepisy są nieco głupie. Ale z drugiej strony sędzia zrobił to, co musiał. To musi być bardzo trudne dla Glentoranu, to głupiutka czerwona kartka. Nikt nie wiedział, co się stało, dopóki arbiter techniczny tego nie wyjaśnił - stwierdził Paddy McLaughlin, trener Cliftonville. 

Więcej o:
Komentarze (58)
Pierwsza taka czerwona kartka w historii. "Sędzia był żałosny" [WIDEO]
Zaloguj się
 • munaciello

  Oceniono 45 razy 33

  Murray, jeśli masz w dudzie prawo, przyjedź do Wolski i wstąp do PiS.
  Brawo sędzia!

 • wesslingharald

  Oceniono 25 razy 25

  Bo nowe przepisy dotyczą wszystkich, tylko nie zawodnika Glentoran, Darrena Murraya. :/

 • jupikajejmdf

  Oceniono 18 razy 16

  Decyzja sędziego słuszna. Lepiej że wydarzyło się to teraz bo będzie dyskusja, a nie np. w jakimś finale typu Barca - Legia w LM.

 • bombullo

  Oceniono 20 razy 16

  O co ten skowyt tumanow?
  Sedzia miau racje,ze dupkowi pokazau "czerwone".
  To jest PAN SEDZIA a nie
  "glaca szymonek".

 • tomek.pt

  Oceniono 19 razy 15

  I bardzo dobrze,przepisów trzeba przestrzegać,bo inaczej robi się pislandia!

 • gruby2017

  Oceniono 15 razy 13

  Sędzia postąpił słusznie

 • kwantax

  Oceniono 17 razy 11

  Przepisy są kretyńskie. Należy - tak jak w hokeju czy koszu - wprowadzić zegar zatrzymywany. I mecz ma trwać 2 x 30 min., ale efektywnego czasu. Skończyła by się gra na czas przy "skurczach" , faulach, zmianach, celebrowaniu wyrzutu z autu itp.

 • veronicahighlander

  Oceniono 11 razy 9

  Bardzo dobry sędzia, porządek musi być, dzięki temu incydentowi cała liga będzie mieć w świadomość nowych przepisów, piłkarz jak to kopacz okazał się głupcem zarówno w czasie meczu jak i po meczu ale czego oczekiwać od kopacza kawałka skóry przecież nie inteligencji

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX