Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Sport Bild ujawnia, jak będą się nazywać nowe rozgrywki. UEFA już wybrała

Europa Conference League. Tak mają nazywać się nowe rozgrywki UEFA, które wystartują od sezonu 2020/21 - informuje niemiecki Sport Bild.

Liga Europy 2 bądź zamiennie po prostu: trzeci puchar. Tak przez ostatnie miesiące nazywano nowe rozgrywki UEFA, które wystartują od sezonu 2020/21. W obu przypadkach nazwy miały jedynie charakter roboczy. I choć ta oficjalna wciąż nie została podana do publicznej wiadomości, to podobno została już wybrana. Do takich informacji dotarł Sport Bild. Zdaniem niemieckiego magazynu brakuje tylko złożenia podpisów członków Komitetu Wykonawczego UEFA oraz prezesa Aleksandra Ceferina, co niebawem powinno nastąpić w Monako. Bo to właśnie tam, a nie w Lublanie (24 września zbierają się tam członkowie Komitetu Wykonawczego, by ogłosić miasta, które zorganizują finały Ligi Mistrzów w latach 2021-23), ma dojść do zawiązania nowych rozgrywek.

UEFA nazwała swoje nowe rozgrywki

Europa Conference League. Tak zdaniem Sport Bilda nazywać się będzie trzeci puchar. Od sezonu 2020/21 kwalifikować się tam będą 32 zespoły, które nie będą w stanie załapać się do Ligi Mistrzów i Ligi Europy. Ta też wtedy się skurczy z 48 do 32 zespołów. A więc do rozmiaru Ligi Mistrzów, czyli tych najbardziej elitarnych rozgrywek, które też na razie pozostają w niezmienionym formacie. Nie przepoczwarzają się w zamkniętą Superligę, do której nikt nie ma wstępu i do czego dążą najpotężniejsze kluby kontynentu.

Europa Conference League to z kolei rozgrywki, które wydają się być skrojone dla nas. Dla takich trochę drużyn specjalnej troski, które nie są w stanie awansować do LM i LE. Ale mogą awansować właśnie do ECL i też godnie zarobić. Pula nagród w trzecim pucharze ma wynosić aż 700 milionów euro.

Co się dzieje z kadrą Brzęczka? Lewandowski po meczu komentował: "Czasami męczymy się sami ze sobą"

Więcej o:
Komentarze (23)
Sport Bild ujawnia, jak będą się nazywać nowe rozgrywki. UEFA już wybrała
Zaloguj się
 • toaletadwa

  Oceniono 11 razy 7

  Niech zgadnę, po 4 drużyny z Anglii, Francji, Hiszpanii, Włoch i Niemiec kwalifikują się automatycznie a 1 drużyna z 50 innych krajów po przejściu 100 rund kwalifikacyjnych do nich dołączy tak jak to jest w LM?

 • tomasz.rze

  Oceniono 3 razy 3

  A może UEFA by powołała do życia np. Down Size League?
  Dla drużyn z miejsc 10-12 w swoich krajowych ligach, których trenerzy są blondynami?

 • marek.usc

  Oceniono 8 razy 2

  I tak nikt z Polski nie awansuje

 • ymaginary

  Oceniono 1 raz 1

  w ostatniej fazie eliminacji LE było 21 par (dotarła tam tylko Legia). Poza tym LE skurcza się z 48 do 32 drużyn. Rozgrywki skrojone dla nas? He he dobre nasze patałachy nie mają szans żeby się na to załapać.

 • piesiec

  Oceniono 1 raz 1

  Moim zdaniem takie rozgrywki będą miały sens jeśli będą dla lig z drugiej 10 rankingu UEFA. Najlepiej jakby mistrzowie kraju z tych lig dostawali automatyczny awans chyba że, zakwalifikują się do LM lub LE. W innym przypadku, nic to nie zmieni i takie kluby dalej będą biedne i słabe.

 • jupikajejmdf

  0

  "Europa Conference League to z kolei rozgrywki, które wydają się być skrojone dla nas. Dla takich trochę drużyn specjalnej troski, które nie są w stanie awansować do LM i LE." Lepiej bym tego nie ujął.

 • lorca_mallorca

  0

  Ludzie proszą o powrót PZP, UEFA przywraca Intertoto. Zamiast rozgrywek, które mogłyby podnieść zaangażowanie kibiców i dałyby szansę na jakieś niespodzianki, będzie LM specjalnej troski. Cóż, przynajmniej Slavia, Schalke, Feyenoord, czy Torino bedzie znów miało szansę na europejski puchar.

 • lasalu

  0

  W końcu wstaniemy z kolan!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX