Włosi byli bliscy wpadki, ale ostatecznie wygrali. Hiszpania także z kompletem zwycięstw

Sześć kolejek i osiemnaście punktów - taki bilans ma zarówno reprezentacja Włoch i Hiszpanii. Drużyna Roberto Manciniego długo remisowała z Finlandią, ale ostatecznie wygrała 2:1. Natomiast kadra prowadzona przez Roberto Moreno pokonała Wyspy Owcze 4:0. Co ciekawe, Grecja zremisowała z Lichtensteinem.

Trzy dni temu Włosi ograli Armenię 3:1, a Finowie pokonali Greków 1:0. Zdecydowanym faworytem niedzielnego starcia byli goście, ale Finowie przez długi czas stawiali dzielny opór. Skapitulowali dopiero w 59. minucie, kiedy Chiesa dośrodkował w pole karne, a bramkę strzałem głową zdobył Immobile. Napastnik Lazio od dwóch lat czekał na kolejnego gola w kadrze. Radość gości nie trwała jednak długo, bo już w 72. minucie Sensi sprokurował rzut karny, którego na gola zamienił Pukki. Piłkarz Norwich City jest ostatnio w kapitalnej formie; w czterech meczach ligi angielskiej zdobył aż pięć bramek.

W tym meczu został odgwizdany jeszcze jeden rzut karny. Do piłki podszedł Jorginho i ustalił wynik spotkania na 2:1. Tym samym Włosi mają komplet punktów i są liderem grupy J. Finowie są drudzy i mają trzy punkty mniej (12 pkt). Trzecia jest Armenia, czwarta Bośnia, a piąta Grecja, która nieoczekiwanie zremisowała z Lichtensteinem 1:1.

Gładkie zwycięstwo Hiszpanii

Sześć zwycięstw mają także Hiszpanie, którzy w niedzielę grali z Wyspami Owczymi. Gospodarze stworzyli aż 29 sytuacji podbramkowych i zgodnie z oczekiwaniami całkowicie zdominowali kopciuszka. Po dwie bramki zdobyli Rodrigo i Alcacer. 28-letni napastnik Valencii trafiał w 13. i 50. minucie, a snajper Borussii Dortmund oba gole strzelił w doliczonym czasie gry.

Hiszpania jest liderem grupy F i ma 18 punktów. Szwecja, która zremisowała z Norwegią 1:1, jest druga i traci siedem "oczek". Trzecia jest Rumunia, która ma 10 punktów, czyli o jeden więcej niż Norwegia. Piąta jest Malta (3 pkt). Wyspy Owcze przegrały wszystkie spotkania.