Kolejny gol Kamila Wilczka. Polak liderem klasyfikacji strzelców!

Kamil Wilczek nie zwalnia tempa. Polski napastnik zdobył kolejną bramkę dla Broendby, które ograła Aalborg 2:1 w 6. kolejce ligi duńskiej.

Przypomnijmy: na przełomie lipca i sierpnia Broendby wyeliminowało Lechią Gdańsk z eliminacji do Ligi Europy. Ale w fazie grupowej nie zobaczymy Duńczyków, bo klub Wilczka przegrał dwumecz ze Sportingiem Braga. A jak poszło im w niedzielę?

Broendby objęło prowadzenie w 32. minucie, gdy Kaiser, pomimo przeszkadzającego mu obrońcy, strzelił pod poprzeczkę. Tuż po rozpoczęciu drugiej połowy było już 2:0, a bramkę zdobył Kamil Wilczek, który zamarkował przyjęcie piłki, balansem ciała zwiódł obrońcę i huknął nie do obrony.  W 55. minucie kontaktowego gola dla Aalborga strzelił Patrick Olsen. Później wynik spotkania już się nie zmienił.

Tym samym Broendby zdobyło już 13 punktów, czyli o pięć mniej niż ma lider - FC Kopenhaga. 31-letni Polak jest gwiazdą ligi duńskiej. Licząc wszystkie rozgrywki ma już na swoim koncie 10 goli, w tym siedem w lidze. Nikt nie ma więcej.

Wilczek to trzykrotny reprezentant Polski. Ostatni raz w kadrze wystąpił pod koniec 2017 roku, gdy na Stadionie Narodowym Polska bezbramkowo zremisowała z Urugwajem.