Świetny występ Grzegorza Krychowiaka w derbach Moskwy. Piłkarz meczu!

W niedzielę odbyły się derby Moskwy, w których Lokomotiw pokonał 2:1 Dynamo. Świetny mecz rozegrał Grzegorz Krychowiak, który wywalczył rzut karny i został wybrany piłkarzem meczu. Na boisku zobaczyliśmy także Sebastiana Szymańskiego.

Grzegorz Krychowiak zdradził, w jaki nowy biznes zainwestował

W poprzedniej kolejce Dynamo przegrało 0:2 z Zenitem Sankt Petersburg, a Lokomotiw rozbił Ural 4:0. A jak przebiegały niedzielne derby stolicy Rosji? Dynamo Moskwa objęło prowadzenie już w 3. minucie, gdy pięknego gola z rzutu wolnego strzelił Maximilian Philipp, kupiony latem za 20 milionów euro z Borussii Dortmund

Lokomotiw wyrównał jeszcze przed przerwą. Grzegorz Krychowiak, który był bardzo aktywny, został sfaulowany w polu karnym, a jedenastkę na gola zamienił Aleksiej Miranczuk.

Na osiem minut przed końcem meczu bramkę dającą zwycięstwo Lokomotiwowi zdobył Anton Miranczuk, brat Aleksieja.

Krychowiak rozegrał całe spotkanie i został wybrany piłkarzem meczu. Były gracz PSG ciężko pracował w defensywie, ale i często podłączał się do ataków. Sebastian Szymański, pomocnik Dynama, spędził na murawie 59. minut, wtedy zmienił go Miguel CardosoByła gwiazda Legii Warszawa mogła nawet strzelić gola, ale strzał Szymańskiego z rzutu wolnego w świetny sposób obronił Guilherme.

Po sześciu kolejkach ligi rosyjskiej Zenit jest liderem i ma 14 punktów. Lokomotiw ma "oczko" mniej i jest drugi. Dynamo zajmuje dopiero 13. lokatę (5 punktów).