Czekali 840 dni na zwycięstwo! Najgorszy profesjonalny klub z Wielkiej Brytanii wreszcie wygrał!

Najgorszy profesjonalny klub w Wielkiej Brytanii - Fort William - wreszcie wygrał mecz. Klub czekał na zwycięstwo aż 840 dni.

Fort William to najgorszy profesjonalny klub w Wielkiej Brytanii. W poprzednim sezonie drużyna nie wygrała żadnego meczu, a w lidze jej bilans bramkowy wynosił minus 221 goli. Fort William na zwycięstwo czekało aż 840 dni. Ostatni triumf zanotowali cztery sezony temu, kiedy pokonali Strathspey Thistle 4:1.

Fatalną passę udało im się przerwać w środę, kiedy rozgrywali mecz regionalnego Pucharu Szkocji. Fort William pokonało Nairn County aż 5:2. "Niesamowita rzecz" - napisał klub na swoim oficjalnym twitterowym koncie.

"To wspaniała noc na Claggan Park. Niesamowite uczucie. Chcemy podziękować wszystkim, którzy byli z nami tego wieczoru na stadionie" - czytamy w kolejnym, klubowym wpisie. "To jak dotarcie człowieka na księżyc" - dodał jeden z zawodników klubu.

Fort William do zwycięstwa podeszło z wielką radością, ale też dystansem. Chwilę po ostatnim gwizdku sędziego meczu z Nairn County klub na Twitterze pochwalił się, że od ostatniego zwycięstwa minęło im... zero dni.

Fort William fatalną passę mogło przerwać już w lutym. Mogło, jednak mecz, w którym prowadzili, został przerwany z powodu zbyt obfitych opadów deszczu. W kolejnej rundzie regionalnego Pucharu Szkocji rywalem Fort William będzie zespół Rothes FC.