Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Widzew Łódź bez zgody na organizowanie imprez masowych!

Widzew Łódź nie otrzymał zgody na organizowanie imprez masowych na stadionie przy al. Piłsudskiego. Policja ma duże zastrzeżenia do bezpieczeństwa - informuje łódzki oddział "Gazety Wyborczej". Jeżeli drugoligowy klub nie uzyska w najbliższych dniach zgody na organizowanie imprez masowych, to swoje domowe mecze będzie rozgrywał przy udziale 999 kibiców.

Widzew Łódź sprzedał na swoje domowe mecze wszystkie karnety (ok. 16 tysięcy). Ale teraz na jego stadionie nie można organizować imprez masowych. Policja ma zastrzeżenia do bezpieczeństwa. Chodzi m.in. o niesprawne kamery monitoringu, a także o siatkę odgradzającą sektor dla kibiców przyjezdnych od reszty stadionu - informuje łódzki oddział "Gazety Wyborczej". Warto jednak dodać, że za uchybienia nie jest odpowiedzialny klub, a miasto, które odpowiada za stadion. - Prawdopodobnie MAKiS nie zdążył wszystkiego zrobić, albo jego pracownicy się nie przyłożyli - podaje Jarosław Bińczyk, dziennikarz "Gazety Wyborczej". Policja dała czas na poprawę uchybień do piątku. Do tego czasu wszystko ma zostać poprawione. Przypomnijmy, że zmiany na stadionie to efekt niedawnych mistrzostw świata do lat 20. FIFA zlikwidowała na stadionie sektor gości, a na obiekcie zostały zdemontowane siatki zabezpieczające.

Widzew złożył wniosek o zgodę na organizowanie imprez masowych miesiąc temu i czekał, aż wszystkie służby przedstawią swoje stanowiska. We wtorek na stadion przyjechała policja, ale nie wyraziła zgody na dopuszczeniu obiektu. Teraz ruch musi wykonać miasto. Jeżeli nie poprawi bezpieczeństwa i nie uzyska w najbliższych dniach zgody na organizowanie imprez masowych, to Widzew swoje domowe mecze będzie rozgrywał przy 999 kibicach (impreza masowa rozpoczyna się od tysiąca osób).

Widzew Łódź ma czas na niezbędne prace

Widzew Łódź dwa pierwsze mecze nowego sezonu rozegra na wyjeździe, Najpierw zmierzy się z Gryfem Wejherowo (27.07 o godz. 18), a później z Bytovią Bytów (03.08 o godz. 18). Pierwszy mecz w Łodzi zaplanowano na 09.08 na godz. 19.10. Rywalem drużyny Marcina Kaczmarka będą Błękitni Stargard.

Więcej o:
Komentarze (51)
Widzew Łódź bez zgody na organizowanie imprez masowych!
Zaloguj się
 • sterlecki

  Oceniono 11 razy 3

  O rany jaki cios! Wiadomość na pierwszą stronę. Wiadomo, że czasu dużo, więc MAKiS zamontuje kilka kamer, jakąś siatkę i zgoda będzie, podobnie jak to miało miejsce po sąsiedzku.

 • merrid

  Oceniono 15 razy 1

  Nie rozumiem co ma celu Gazeta rozpowszechniając nieprawdziwe informacje?
  Stadion był dostosowany do MŚ U-20, które odbyły się w Czerwcu. A więc zdemontowane zostały wszystkie klatki siatki itp... Miejska Arena Kultury i Sportu zamontowała wszystko z powrotem, ale policji (podobno słusznie) nie podoba się sposób montażu zabezpieczeń. Ma zostać zmieniony bodajże do piątku!! Ponadto przyplątała się jakaś awaria kamer. Wszystko ma działać do końca tygodnia i nikt nie przewiduje żadnego dramatu związanego z tym wszystkim. Nie ma najmniejszego zagrożenia, że mecze będziemy rozgrywać przy 999 widzach!! PO CO TAKI ZAMĘT SIEJECIE MIERNOTY REDAKTORSKIE!!! A karnetów opłaconych na chwilę obecną jest dokładnie 16319 - to też można łatwo sprawdzić! Ale po co. Lepiej opluć, zamęt zasiać, ludzi w błąd wprowadzić. Ważne, że kliknięte...

 • marian_7

  Oceniono 7 razy 1

  Przed MŚ U20 zostały rozebrane wszelkie ogrodzenia, zwłaszcza te odgradzające kibiców przyjezdnych. MŚ skończyły się dawno temu, jak widać do dziś miejska spółka odpowiedzialna za stadion nie zdążyła przywrócić go do stanu sprzed tej imprezy.

 • p.grudzinski

  Oceniono 11 razy 1

  To Nie Widzew musi zrobić tylko MAKiS, który jest operatorem stadionu. Warto o tym wiedzieć jeśli piszę się artykuł !!!!!!!

 • bigosmiszcz

  0

  Piłka nożna nie dla PLEBSU.

 • mungostarrts1922

  0

  A kogo obchodzi jakiś Midzew pętający się po II lidze? Widać frustracja redaktorków GW z Łodzi z powodu sukcesu ŁKS, o którym piszą media jak i pozostałych drużyn z Ekstraklasy sięgnęła zenitu, skoro byli tak zdeterminowani aby na główną stronę Gazety wrzucić artykuł, który nawet kibiców klubu powstałego w 1922 roku średnio interesuje, bo jest wyssanymi z palca bzdurami. Boli was sukces ŁKS. I dobrze, bo ma boleć. :))))))))))) w Łodzi bez zmiany ŁKS Pany

 • wm1963

  Oceniono 6 razy 0

  No i dobrze. W przypadku Widzewa to akurat 999 osób to kibice. Reszta to hołota.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX