Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Ajax Amsterdam pozyskał następcę Matthijsa de Ligta. Transferowa ofensywa

Ajax pozyskał Edsona Alvareza za 15 mln euro. Meksykanin zostanie następcą Matthijsa de Ligta. To kolejny transfer mistrzów Holandii w letnim oknie transferowym.

Matthijs de Ligt odszedł z Ajaksu do Juventusu za 75 mln euro. Kwota transferu reprezentanta Holandii może jeszcze wzrosnąć o dodatkowe 10,5 mln euro płatne w bonusach. Podczas 5-letniego pobytu we Włoszech De Ligt ma zarabiać 12 mln euro rocznie.

Ajax bardzo szybko pozyskał następcę de Ligta. To 21-letni reprezentant Meksyku, Edson Alvarez. Do tej pory grał w Clubie America, z którym zdobył mistrzostwo, Puchar Meksyku oraz puchar ligi. Będzie kosztował 15 mln euro, a z nowym klubem podpisze pięcioletni kontrakt. 

Transferowa ofensywa Ajaksu

To kolejny transfer Ajaksu w tym oknie. Klub oprócz de Ligta sprzedał Frenkiego de Jonga (Barcelona), Maksimiliana Woebera (Sevilla), Daleya Sinkgravena (Bayer Leverkusen), Rasmusa Kristensena (RB Salzburg) i Vaclava Cernego (Utrecht). W ich miejsce oprócz Edsona Alvareza przyszli Quincy Promes (Sevilla), Razvan Marin (Standard Liege), Lisandro Martinez (Defensa) i Kik Pierie (Heerenveen).

Więcej o:
Komentarze (3)
Ajax Amsterdam pozyskał następcę Matthijsa de Ligta. Transferowa ofensywa
Zaloguj się
  • eurotram

    0

    Tylko że podstawowe pytanie brzmi: czy oni wypalą tak samo dobrze jak ich poprzednicy? Ajax zawsze słynął z wynajdywania młodzieży, szkolenia i sprzedawania za dużą kasę; nawet jeśli te transfery są trafione,to minie trochę czasu zanim się zgrają Moim zdaniem to będzie duży sukces jeśli Ajax zajmie w lidze miejsce w pierwszej dwójce; o powtórzeniu półfinału LM nie ma co marzyć... i dlatego nie dziwię się ostatniej wypowiedzi Edvina van der Sara; gość doskonale zdaje sobie sprawę,że Ajax w tym sezonie na 90% będzie znacznie słabszy niż sezon temu.

  • eurotram

    0

    Tylko że podstawowe pytanie brzmi: czy oni wypalą tak samo dobrze jak ich poprzednicy? Ajax zawsze słynął z wynajdywania młodzieży,szkolenia i sprzedawania za dużą kasę; nawet jeśli te transfery są trafione,to minie trochę czasu zanim się zgrają Moim zdaniem to będzie duży sukces jeśli Ajax zajmie w lidze miejsce w pierwszej dwójce; o powtórzeniu półfinału LM nie ma co marzyć... i dlatego nie dziwię się ostatniej wypowiedzi van der Sara; gość doskonale zdaje sobie sprawę,że Ajax w tym sezonie na 90% będzie znacznie słabszy niż sezon temu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX