Algieria mistrzem Afryki. Zdecydował przypadkowy gol

Algieria wygrała Puchar Narodów Afryki. W piątkowym finale pokonała Senegal 1:0 po golu Baghdada Bounedjaha.

Decydujący gol padł już w drugiej minucie. I był dość przypadkowy. Bounedjah uderzył zza pola karnego, a piłka po jego strzale odbiła się od senegalskiego obrońcy Salifa Sane i przelobowała bramkarza, który nie miał żadnych szans na skuteczną interwencję.

Od tego momentu na boisku niewiele się działo. Algieria ograniczyła się do obrony i przeszkadzania rywalom. Senegal atakował, ale oddał w całym meczu tylko trzy celne strzały na bramkę przeciwnika.

W 60. minucie spotkania sędzia podyktował rzut karny. Dopatrzył się zagrania ręką w polu karnym Algierii. Zmienił jednak decyzję po analizie zapisu wideo.

Algieria po raz drugi została mistrzem Afryki. Poprzednio triumfowała w 1990 r. Senegal, który po raz drugi w historii grał w finale, po raz drugi został w nim pokonany. Następny Puchar Narodów Afryki odbędzie się za dwa lata w Kamerunie.